Державне агентство
автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » ПРО ФАХОВИЙ та ГРОМАДСЬКИЙ КОНТРОЛЬ ЯКОСТІ УКРАЇНСЬКИХ ДОРІГ

ПРО ФАХОВИЙ та ГРОМАДСЬКИЙ КОНТРОЛЬ ЯКОСТІ УКРАЇНСЬКИХ ДОРІГ

Нещодавно на обході м. Знам’янка було відкрито нову дорогу. Це перше нове будівництво обходу міста за кошти державного бюджету. Зрозуміло, що контроль якості доріг, які будуються за публічні кошти, має бути як з боку фахівців, так і з боку громадян.

Наразі фахівцями ДП «Дорожній контроль якості» проводиться перевірка якості побудованого об’єкту. Фахівці встановили наявність деяких незначних недоліків, які будуть ліквідовані за рахунок підрядника. Учора було відібрано повторні зразки, результати якого ми опублікуємо за 10 днів. 
Практика виявлення дефектів після ремонтів та будівництва – це звичайний процес у будь-якій країні світу. Завдання замовника – вчасно виявити та упередити подальший процес.

Дякуємо небайдужим громадянам за особливу увагу до якості побудованих та відремонтованих доріг. Однак попри опубліковане днями відео локального місця, куди потрапив бруд, можливо з кузова автосамоскида, або безпосередньо з асфальтоукладальника, наразі говорити про серйозні порушення технологій або інші недоліки зарано. 
Нагадуємо, що відповідно до укладеного контракту, усі виявлені дефекти підрядник виправляє за власний кошт. Гарантійний термін – 10 років.

Тобто протягом 10 років жодна копійка державних коштів не буде витрачена на ліквідацію можливих недоліків будівництва.

Іще раз зважаємо на той факт, що усі фахові висновки можуть робити лише спеціалісти, що мають відповідну освіту, сертифікацію на виконання таких робіт та фахове обладнання. Небайдужим громадянам ми щиро дякуємо за підтримку та за конструктивний підхід до нашої роботи.
Про особливості роботи спеціалістів, які проводять контроль – далі у сюжеті.

І головне. Якість дороги – буде досліджена. Дефекти (якщо такі будуть виявлені на фаховому рівні) – ліквідують. Однак найважливіше те, що десятки тисяч людей отримали нову дорогу, про яку мріяли десятиліттями. На щастя, цей процес триває по всій країні.

https://youtu.be/qRdhNOKlThs