Державне агентство
автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Рухаючись автомагістраллю, при під'їзді до населених пунктів знижуйте швидкість до 50 км/год

Рухаючись автомагістраллю, при під'їзді до населених пунктів знижуйте швидкість до 50 км/год

Пам'ятайте, недотримання правил дорожнього руху може стати причиною ДТП.

Рухаючись автомагістраллю, при під'їзді до населених пунктів знижуйте швидкість до 50 км/год.

Нехтування безпекою може коштувати здоров'я та життя як самих учасників дорожнього руху, так і випадкових пішоходів.

Днями у мережі набула поширення інформація із відеореєстратора одного із порушників швидкісного режиму, який не впорався із кермуванням при в’їзді до населеного пункту Іванівка (Чернігівська область)

Для зменшення кількості аварій через перевищення швидкості, у 2017 році в Україні почали впроваджувати європейську систему заспокоєння трафіку ("Traffic calming measures").

Першісистеми штучного обмеження швидкості  були споруджені на дорогах Полтавської, Чернігівської та Одеської областей. На Чернігівщині такий інженерний об'єкт облаштований на дорозі М-01 Київ-Чернігів-Нові Яриловичі.

Вказана ділянка автомобільної дороги Під’їзду до м. Чернігова по с. Іванівка відноситься до міжнародного транспортного коридору, зі значною інтенсивністю руху до 7,5 тис. автомобілів на добу (в складі якого 78 % рух легкового та автобусного транспорту).

Влаштування вказаної системи штучного обмеження швидкості виконано за погодженням з відповідним підрозділом Національної поліції.

Об’єкт облаштований сучасними заходами безпеки дорожнього руху. Це дорожня розмітка з вбудованими світловідбиваючими елементами «кошаче око», освітлення на світлодіодних ліхтарях, що забезпечує безпечне примусове зменшення швидкості водіїв на в’їзді у населений пункт та значне підвищення безпеки дорожнього руху. Довкола об’єкту встановлено нові опори освітлення, металеве бар'єрне огородження зі світлоповертачами, напрямні стовпчики.

Така система заспокоєння трафіку довела свою доцільність у багатьох європейських країнах. Головний результат – збережені життя десятків тисяч людей.