Державне агентство
автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Славомір Новак: «Мій внутрішній кодекс, мій антикорупційний генотип не дозволяє навіть дрібні компроміси зі схемами»

Славомір Новак: «Мій внутрішній кодекс, мій антикорупційний генотип не дозволяє навіть дрібні компроміси зі схемами»

«Не можу бути певним, що всі керівники "Укравтодору" можуть сказати, що їхні руки нічого не крали і не мають відношення до корупції. Я не знаю, але маю такий підхід: якщо є навіть мінімальні підозри, що щось не так, відразу звільняюсь від тих, щодо яких маю підозри. 
Мій внутрішній кодекс, мій антикорупційний генотип не дозволяє навіть дрібні компроміси з такими схемами, бо врешті-решт кожен має тільки одне обличчя й одне прізвище. Я не хочу з цим тут ризикувати, бо мої ставки є занадто високі. У зв’язку з цим я не піду на жодні компроміси з корупційними схемами...
Зараз усі тендери відбуваються через Prozorro, бо це добра система. По-друге, ми запровадили технічні стандарти та додаткові технічні умови, умови торгів, щоб у них могли брати участь фірми зі стабільною діяльністю, технологічною стабільністю, які можуть надати довгі гарантії на якість доріг. І, по-третє, якщо я маю будь-яку тінь сумніву щодо чистоти людини – не працюю з нею. Такий у мене підхід.
З іншого боку, мені не подобається, що базовим закидом по відношенню до кожного, без будь-яких доказів, кажуть, що ця людина корумпована. Я вже багато чув таких закидів щодо людей, які працюють у наших службах… Якщо немає доказів, не можу сказати, що хтось є корумпований, це по-перше. По-друге, я не поліція, не НАБУ. Є в Україні органи, які відповідальні за це, нехай вони цим займаються. Тому якщо в когось є якась інформація, нехай іде не до мене, а в поліцію, в НАБУ, бо вони відповідають за боротьбу з корупцією. Якщо ця система запрацює, тоді буде долатися корупція. 
І третя порада для українців, щоб самі не картали себе за повальну корупцію, бо бачу, що корупційних закидів у політичній боротьбі є набагато більше, ніж її насправді. І мій підхід такий – краще робити, ніж говорити. Тому краще бороти корупцію, ніж говорити про боротьбу з корупцією. http://bit.ly/2pdCUL