Державне агентство
автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Славомір Новак: «Нашим пріоритетом є максимальна відкритість і діалог з громадянським суспільством з єдиною метою - якісні, безпечні дороги. Вірю, разом нам це під силу»

Славомір Новак: «Нашим пріоритетом є максимальна відкритість і діалог з громадянським суспільством з єдиною метою - якісні, безпечні дороги. Вірю, разом нам це під силу»

Керівник Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак зустрівся з представниками громадських організацій Авто Євро Сила і Автомайдан. 
На зустрічі обговорили питання існуючого непростого стану дорожньої галузі, карту ремонтів цього року, проблеми по дорогах в окремих областях. Представники обласних центрів ГО висловили стурбованість станом доріг, особливо територіального значення.

Славомір Новак: «Я розумію і цілком поділяю Вашу стурбованість. Але мушу відверто сказати – за рік те, що знищувалося протягом десятиліть, – відновити неможливо. Ми поступово ремонтуємо дороги міжнародного та національного значення. Основні зусилля спрямували на ремонт ключових магістралей між обласними центрами, які плануємо за 5 років довести до європейських стандартів. Це непросте завдання. Але ми маємо план фінансування, маємо ринковий механізм реалізації цього плану. І я вірю, що це буде зроблено.

У межах децентралізації з початку цього року частину доріг ми передали на місцевий рівень. Зараз ми підготували проект закону про другий етап децентралізації, він знаходиться на погодженні в Кабміні. В рамках цього закону - всі територіальні дороги також планується передати на рівень місцевої влади. Так є в Європі. Так є по всьому світу. Саме на місцях краще знати, які дороги потребують першочергової уваги. Окрім відповідальності, ми передали також серйозне фінансування – цього року це 11,5 мільярдів гривень».

Варто зазначити, що представники Громадських організацій, які прибули з усієї України, виявили дуже високий ступінь підготовки, обізнаність у проблемах на місцях, конструктивність в обговоренні актуальних проблем, за що висловлюємо щиру подяку.

На зустрічі порушувалися питання принципів розподілу державних коштів по областях, загального обсягу асигнувань, вчасності їх надходжень, готовності до зимового сезону, особливостей проведення тендерів, перспектив прийняття розробленого в Укравтодорі проекту закону про недобропорядних підрядників (так звані «чорні списки»).

Керівник Укравтодору особливо відзначив, що йому цінна інформація з областей - оперативна та об'єктивна. Він розраховує на підтримку і співпрацю з громадськими організаціями, тому запросив їх до участі в формуванні нового складу Громадської раді, яка діятиме при Укравторі.

«Ми багато зробили за два роки, у тому числі завдяки громадськості, - зазначив Славомір Новак. - Надалі нашим пріоритетом є максимальна відкритість і діалог з єдиною метою - якісні, безпечні дороги. Вірю, разом нам це під силу».