Державне агентство
автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Славомір Новак про кореляцію між фінансуванням та якістю доріг

Славомір Новак про кореляцію між фінансуванням та якістю доріг

«Я їжджу по українських дорогах і кожного тижня особисто інспектую прогрес нашої діяльності. Тобто я бачу, яким є стан доріг, і це правда, він фатальний. Ця ситуація на дорогах склалась не вчора, чи тиждень тому, це результат постійного занедбання доріг протягом останніх 20 років, це результат хронічного недофінансування.
Наведу лише один приклад. Тільки на утримання доріг взимку, тобто для снігоочисних машин, витрачаємо 100 мільйонів євро щороку, це приблизно 2, 8 мільярди гривень. На весь рік наш бюджет на утримання – 4 мільярди гривень. На цілий рік.
Поляки мають 2,8 мільярди гривень на 19 тисяч кілометрів доріг, а в Україні маємо 4 мільярди на 170 тисяч кілометрів доріг. Можете порівняти невідповідність щодо коштів на утримання доріг, це по-перше.
По-друге, не буду наводити інших цифр, але коли я був міністром інфраструктури Польщі, я був відповідальний за бюджет в 10 мільярдів євро на рік на всі підрозділи, якими керував. Але тільки на дороги виділялося 4-5 мільярдів на будівництво. Тут знову бачимо гігантський дисбаланс, оскільки протягом останніх 20-25 років Україна витрачала невеликі кошти на будівництво та утримання доріг, результат усі бачимо. 
Тож мусимо відверто людям сказати, прямо в очі, бо я підтримую відкритий діалог, і треба сказати, ситуація ще довго не виправиться. Дуже відкрито треба про це сказати, якщо рівень фінансування буде на тому рівні, який є сьогодні… Я як керівник "Укравтодору" маю 5 мільярдів гривень на будівництво доріг, 5 мільярдів на всю мережу доріг, плюс, можливо, 2 мільярди на ямковий ремонт. Треба відверто сказати – без радикального збільшення фінансування на дороги ситуацію не виправимо. Є абсолютна кореляція між фінансуванням та якістю доріг.http://bit.ly/2pdCUL3