Державне агентство
автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Славомір Новак провів нараду щодо реалізації плану заходів із будівництва першої концесійної дороги в Україні  Львів – Краківець

Славомір Новак провів нараду щодо реалізації плану заходів із будівництва першої концесійної дороги в Україні  Львів – Краківець

На засіданні робочої групи із імплементації плану заходів будівництва першої концесійної дороги в Україні  Львів – Краківець, яке пройшло під головуванням керівника Укравтодору, обговорили питання готовності проектної документації, статусу відведення землі, технічних особливостей проекту, необхідності розширення КПП на українсько-польському кордоні.

На засіданні робочої групи із імплементації плану заходів будівництва першої концесійної дороги в Україні Львів – Краківець, яке пройшло під головуванням керівника Укравтодору, обговорили питання готовності проектної документації, статусу відведення землі, технічних особливостей проекту, необхідності розширення КПП на українсько-польському кордоні.

Славомір Новак, керівник Державного агентства автомобільних доріг України: «Ми починаємо реалізацію проекту будівництва першого в Україні повноцінного автобану, який поєднає Львів із Європейським Союзом. 
Нове будівництво сполучатиме Україну з польським автобаном А4, який проходить через Південну Польщу до кордону з Німеччиною, а також із дорогою S19, що веде на Варшаву, Гданськ. Нова дорога в Україні стане стимулом для економічного зростання цілої країни та розвитку її транзитного потенціалу».

Керівник Укравтодору розпорядився до кінця серпня підготувати Департаменту стратегії та координації роботи необхідний пакет документів з метою початку переговорів з потенційними інвесторами.

«Успішність реалізації цього проекту також залежить від якості роботи КПП на українсько-польському кордоні, - зауважив Славомір Новак. - КПП має збільшити пропускну спроможність, аби справлятися із великим потоком автомобілів, при цьому час оформлення легкового транспорту не повинен перевищувати 5-10 хвилин. Укравтодор ініціює переговори з Державною фіскальною службою України, яка відповідає за КПП на кордоні, долучитися до підготовки цього проекту».

Нагадаємо, у лютому цього року Верховна Рада України ухвалила Закон про будівництво доріг за принципом концесії. Законом передбачається, що на умовах концесії можуть будуватися та експлуатуватися тільки нові дороги державного значення.

Рішення про проведення концесійного конкурсу приймає Кабінет Міністрів України, в якому, зокрема, зазначаються технічні параметри автомобільної дороги, базові фінансові показники надання автомобільної дороги в концесію, граничний термін, на який надається концесія, граничний розмір компенсацій концесіонеру, маршрут альтернативного безкоштовного проїзду. Концесійні платежі зараховуються до Державного бюджету України та використовуються відповідно до порядку спрямування коштів державного дорожнього фонду.