Державне агентство
автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Славомір Новак: «Реформування дорожньої галузі є одним із найважливіших здобутків економічної інтеграції України з Європейським Союзом»

Славомір Новак: «Реформування дорожньої галузі є одним із найважливіших здобутків економічної інтеграції України з Європейським Союзом»

У Брюсселі завершився 20-ий Саміт між Європейським Союзом та Україною, у межах якого обговорювалися питання виконання Угоди про асоціацію та підтримку ЄС програми реформ в Україні.

В офіційній заяві Президент Європейської Ради Дональд Туск відзначив активізацію політичної асоціації та економічної інтеграції України з Європейським Союзом на основі спільних цінностей демократії, верховенства права та прав людини.

«Європейський Союз визнає суттєвий прогрес, який Україна демонструє в процесі реформ, - заявив Дональд Туск. - У минулому році Уряд здійснив низку реформ, які будуть складними в короткостроковій перспективі, але які зроблять Україну сильнішою в довгостроковій перспективі».

Присутній на Саміті Україна – ЄС керівник Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак зауважив, що однією із найважливіших реформ в Україні є реформування дорожньої галузі.

«З початку цього року Україна імплементує дві фундаментальні реформи дорожньої галузі – Дорожній фонд і Децентралізацію доріг, - зазначив Славомір Новак.- Основи управління галуззю, які в Європі вже десятиліттями дають позитивний результат – зручні, безпечні дороги, – в Україні тільки започатковані. Але цей початок є великим успіхом, без якого подальший розвиток дорожньої галузі та її інтеграція до європейської мережі доріг були би просто неможливими».

Керівник Державного агентства автомобільних доріг також зауважив, що на законодавчому рівні зараз в Україні впроваджуються інші важливі для галузі зміни – це закон про державно-приватне партнерство, про безпеку руху та інші ініціативи.

Також Славомір Новак акцентував увагу на тому, що виконання усіх ремонтно-будівельних робіт наразі здійснюється за напрямками основних міжнародних транспортних коридорів, що проходять в межах України.

«Для підвищення привабливості України як транзитної держави і максимального розкриття її транзитного потенціалу реалізується проект GO Highway, який дозволить значно підвищити вантажообіг в портах Одеси, Миколаєва та Херсона та позитивно вплине на інвестиційну привабливість України і її економіку», - зауважив Славомір Новак.

Нагадаємо, 9.07.2018 на саміті Україна-ЄС в Брюсселі між Україною та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) була підписана угода на надання позики в розмірі €75 млн на підвищенні безпеки українських доріг. Очікується, що це зменшить кількість нещасних випадків на дорогах, розпочнуть впровадження безпечного дорожнього руху і поліпшення комфортного проїзду по дорогах у містах.