Державне агентство
автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » У Державному агентстві автомобільних доріг України відбулися перемовини із представниками Європейського інвестиційного банку щодо фінансування нових об’єктів

У Державному агентстві автомобільних доріг України відбулися перемовини із представниками Європейського інвестиційного банку щодо фінансування нових об’єктів

11 квітня в Державному агентстві автомобільних доріг України пройшли переговори із представниками ЄІБ стосовно фінансування нових об’єктів.

На зустрічі обговорювалися питання фінансування нових проектів, зокрема, капітального ремонту дороги М-05 від межі Київської та Черкаської областей до Умані, будівництва Північного об’їзду м. Львів, реконструкції до І категорії дороги М-09 Львів – Тернопіль, будівництва дороги І категорії Одеса – морський торгівельний порт Південний зі Східним об’їздом м. Одеса, який звільнить місто від транзитного транспорту.

Як зазначав керівник Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак, для повноцінного розвитку галузі, окрім коштів Державного дорожнього фонду, потрібні додаткові джерела фінансування.

Славомір Новак: «Якщо ми хочемо розвивати мережу, будувати нові дороги, а не тільки проводити ремонти, необхідно шукати додаткові джерела фінансування. Для розвитку потрібно проводити активну роботу за трьома напрямками: нові кредитні лінії від міжнародних фінансових організацій, кошти приватних інвесторів у межах державно-приватного партнерства, додаткові статті наповнення Дорожнього фонду (збір оплат для великовагового  транспорту, жорсткі штрафи для перевантаженого транспорту, інші додаткові надходження). Тільки за таких умов можлива стратегія розвитку».

Представники ЄІБ висловили зацікавленість щодо запропонованих проектів.

На зустрічі було погоджено план спільних дій стосовно залучення фінансування на ці об’єкти.