Державне агентство
автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » У змінах до Закону України про незалежний інженерний контроль технічного стану автомобільних доріг Укравтодор відповідно до європейської практики пропонує надати можливість залучати інженера-консультанта не тільки на етапі виконання робіт, а до початку

У змінах до Закону України про незалежний інженерний контроль технічного стану автомобільних доріг Укравтодор відповідно до європейської практики пропонує надати можливість залучати інженера-консультанта не тільки на етапі виконання робіт, а до початку

Питання контролю якості є пріоритетним для Укравтодору.
Якість відремонтованих доріг в Україні роками була предметом найгострішої критики з боку громадськості.

Саме тому Укравтодор запропонував та впроваджує 4-рівневу систему контролю якості на об’єктах будівництва, реконструкції та ремонтів доріг. Ця система є неповною без упровадження незалежного інженерного контролю технічного стану автомобільних доріг та якості дорожніх робіт.

На жаль, це питання є сьогодні полем для інформаційних маніпуляцій з боку тих, хто запровадження змін не прагне та роками їм перешкоджає.

9 серпня минулого року ми відповідали на дописи колишнього чиновника одного із міністерств стосовно впровадження Постанови КМУ № 1065, частина положень якої на той момент не відповідала чинним нормативно-правовим актам та не врегульовувала в правовому полі цілий ряд питань (Див. за посиланням: http://ukravtodor.gov.ua/…/roz_yasnennia_shchodo_opublikova…)

Завдяки фаховості спеціалістів, в тому числі профільного Міністерства та Укравтодору, 8.11.2017 Постановою Кабміну було затверджено зміни до Постанови №1065, які врегулювали в правовому полі питання запровадження незалежного контролю в Україні.

Наразі триває робота над документом вищого рівня - Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо участі інженера-консультанта у реалізації будівельних проектів». Одним із ключових розробників цього документу є уповноважений представник Укравтодору.

Зокрема, саме завдяки його роботі наразі запропоновано зміни, як дозволять впровадити незалежний контроль якості на дорогах країни.

Зміни, які пропонується внести в такі документи, як Цивільний кодекс України, Господарський кодекс України (Глава 33 Капітальне будівництво), Закон України «Про архітектурну діяльність», Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності», Закон України «Про автомобільні дороги», дозволять комплексно врегулювати питання щодо участі інженера-консультанта у реалізації будівельних проектів, визначити його роль і місце в системі договірних відносин у будівництві, що сприятиме підвищенню рівня професійного управління та запровадженню незалежного інженерного контролю.

Артем Безуглий, керівник ДП «Державний дорожній науково-дослідний інститут імені М.П. Шульгіна»: 
«Серед пропозицій до Закону від Укравтодору – чітке визначення поняття “інженер-консультант”, яке окреслює відповідні кваліфікаційні вимоги до професії інженер-консультант, врегулювання питання його відповідальності. Зокрема, у разі залучення замовником інженера-консультанта, приписи органів державного архітектурно-будівельного контролю, а також складання протоколів про вчинення правопорушень та накладення штрафів в частині визначених договором функцій і повноважень можуть стосуватися також інженера-консультанта. Раніше такий фахівець жодної відповідальності не ніс».

Окрім цього, з’явиться законодавча підстава для затвердження Мінрегіоном примірного договору, в якому будуть чітко визначені повноваження та функції замовника та інженера-консультанта.

Загалом у середньостроковій законопроект зумовить розвиток позитивних процесів у галузі будівництва в частині забезпечення належного рівня безпеки, підвищення якості й ефективності реалізації будівельних проектів, дозволить посилити відповідальність суб’єктів ринку, дозволить знизити рівень державного контролю та сприятиме подальшій дерегуляції господарської діяльності, що відповідає європейським підходам до реалізації будівельних проектів.

Державне агентство автомобільних доріг України щиро дякує профільному міністерству за підтримку тих ініціатив, які ми разом впроваджуємо в дорожній галузі - зокрема, у важливому питанні контролю якості, прозорих закупівель послуг, безпеки на дорогах.