Державне агентство
автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » В Державному агентстві автомобільних доріг України проведено урочисті події із нагоди підписання контрактів в рамках реалізації Договору між Урядом України та Урядом Республіки Польща

В Державному агентстві автомобільних доріг України проведено урочисті події із нагоди підписання контрактів в рамках реалізації Договору між Урядом України та Урядом Республіки Польща

7 вересня в Державному агентстві автомобільних доріг України проведено урочисті події із нагоди підписання контрактів в рамках реалізації Договору між Урядом України та Урядом Республіки Польща
про надання кредиту на умовах пов’язаної допомоги

Договір між Урядом України та Урядом Республіки Польща про надання кредиту на умовах пов’язаної допомоги підписано у вересні 2015 року у м. Варшава. Верховною Радою України Договір ратифіковано 03.02.2016 № 977- VIII. Відповідно до внутрішньодержавних процедур, Договір набрав чинності 04.04.2016.

Договір передбачає розбудову транспортної інфраструктури на українсько-польському державному кордоні, покращення транспортно-експлуатаційного стану 144 км під'їзних автомобільних доріг до кордону із Польщею, приведення до європейських стандартів вимог безпеки руху на автошляхах країни.

Славомір Новак, керівник Державного агентства автомобільних доріг України: «Сьогодні в Україні відбувається дійсно знакова подія. Ми підписуємо контракти у межах реалізації першої в Україні міжнародної угоди в дорожній галузі. Мені особливо приємно, що це Угода між Урядом України та Урядом Республіки Польща. Реалізація цієї програми дозволить продемонструвати синергію українських та польських фахівців у реалізації надважливого завдання – створення сучасної, якісної, безпечної дорожньої інфраструктури. Хороші дороги у прикордонних областях сприятимуть розвитку соціально-економічних зв'язків України з країнами ЄС, створюватимуть позитивний імідж країни, яка активно розвивається у європейському напрямку».

Окрім Державного агентства автомобільних доріг України, у проекті розбудови прикордонної інфраструктури беруть участь Адміністрація Державної прикордонної служби України та Державна фіскальна служба.

Відповідно до Договору роботи з проектування та капітального ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення у Львівській та Волинській областях за моделлю «проектування-будівництво» передбачають капітальний ремонт автодоріг на 6 ділянках на під'їздах до КПП: «Устилуг», «Рава-Руська», «Нижанковичі-Мальховіце», «Смільниця».

30 травня 2017 р. в системі ProZorro було оголошено закупівлю робіт з проектування та капітального ремонту ділянок автодороги загального користування державного значення у Волинській області Н-22 Устилуг-Луцьк – Рівне (13 км), а 31 травня 2017 – оголошено закупівлю робіт з проектування та капітального ремонту ділянок доріг загального користування державного значення у Львівській області: Т-14-01 КПП «Смільниця» - Старий Самбір (3 км); О142001 Яворів – Грушів ( 19,5 км); Т-14-03 Грушів – Немирів (9 км); Т-14-18 Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий (46,5 км); Т-14-04 Червоноград – Рава Руська (53 км).

За результатами проведених закупівель в системі ProZorro визначено переможців - компанії DROG-BUD Sp. z o.o. (Польща) та Unibep S.A. (Польща), з якими укладено контракти на виконання робіт.

За умовами Договору між Урядом України та Урядом Республіки Польща про надання кредиту на умовах пов’язаної допомоги передбачено використання товарів, робіт та послуг з польської та української сторони, а також залучення персоналу обох країн. Важливо зауважили, що одним із основних критеріїв тендерної документації була умова максимального залучення товарів, робіт, послуг з обох країн з метою стимулювання розвитку національних виробників та використання кращого європейського досвіду у розбудові дорожньої інфраструктури.