УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Діяльність » Протоколи » Звіт роботи Громадської ради у 2016 році

Звіт роботи Громадської ради у 2016 році

 

 
   

ГРОМАДСЬКА РАДА ДЕРЖАВНОГО АГЕНТСТВА

АВТОМОБІЛЬНИХ ДОРІГ УКРАЇНИ (УКРАВТОДОРУ)


Звіт роботи Громадської ради у 2016 році

 

На виконання Постанови від 3 листопада 2010 року №996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» Громадська рада при Державному агентстві автомобільних доріг України повідомляє, що за 2016 рік було проведено 4 планових квартальних засідань – 17 березня, 14 червня, 9 вересня та 30 листопада.

 

На засіданнях були розглянуті такі питання:

 

 1. Підсумки роботи дорожньої галузі у 2015 році;
 2. Стан розрахунків з підрядниками за виконані дорожні роботи у попередні роки;
 3. Обсяг фінансування дорожньої галузі у 2016 році. Розподіл видаків державного бюджету на 2016 рік;
 4. Забезпечення транспортного сполучення в державі дорогами загального користування у зимовий період;
 5. Хід ремонтних робіт на дорогах загального користування. Виконання заходів з безпеки руху;
 6. Хід виконання робіт з поточного середнього ремонту на дорогах загального користування;
 7. Фінансування дорожніх робіт та перспектива розрахунку з підрядниками за виконані ремонтно-будівельні роботи у минулі роки;
 8. Обговорення питання призначення Голови Державного агентства автомобільних доріг України та керівників Служб автомобільних доріг в областях;
 9. Призначення дати перевиборів Громадської ради при Державному агентстві автомобільних доріг України; створення ініціативної групи для розроблення порядку перевиборів Громадської ради;
 10. Інформація про результати Установчих зборів;
 11. Обрання лічильної комісії;
 12. Обрання Голови Громадської ради;
 13. Обрання заступників Громадської ради;
 14. Обрання cекретаря Громадської ради;
 15. Затвердження Положення про Громадську раду;
 16. Затвердження Регламенту Громадської ради;
 17. Ознайомлення з Проектом стратегії функціонування Громадської ради;
 18. Обговорення актуальних питань дорожньої галузі для розгляду на наступному засіданні Громадської ради;
 19.  Призначення дати наступного засідання;
 20. Перспективи розвитку та план реформування дорожньої галузі;
 21. Стан  виконання дорожніх робіт та їх фінансування у поточному році, підготовка дорожньої галузі до роботи у зимовий період;
 22. Стан підготовки проекту бюджету на 2017 рік у частині забезпечення та розподілу фінансового ресурсу дорожнього господарства та стан підготовки нормативно-правових актів щодо створення  Дорожнього фонду та уточнень до Державної програми розвитку автомобільних доріг України на наступні роки;
 23. Затвердження Стратегії функціонування Громадської ради при Державному агентстві автомобільних доріг України;
 24.  Інші питання, які стосуються діяльності Громадської ради при Державному агентстві автомобільних доріг України.

 

Після засідань було прийнято такі рішення:

 

 1. Звернутися до керівництва держави (Президента, Прем’єр-міністра, Голови Верховної ради та Уряду) з вимогою негайно погасити заборгованість перед підрядними організаціями за дорожні роботи виконані у минулі роки (2012-2013 рр.), бо через невиплату боргу Укравтодор не зможе розпочати ремонтно-будівельний сезон у 9 областях (Дніпропетровській, Донецькій, Київській, Луганській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській та Херсонській), де наразі рішеннями судів заблоковані рахунки. Тобто, майже на 40% автомобільних доріг України (на 64 тисячах км, що знаходяться на балансі цих Служб) Укравтодор не зможе розпочати ремонтні роботи, через неможливість використання коштів, що перерахують з центрального апарату на заарештовані рахунки САД.

1.1 Звернутися до Міністерства фінансів України щодо розблокування в Казначействі 5,5 млрд. грн. кредитних коштів, залучених під державні гарантії у 2012-2013 рр., що знаходяться на рахунках Укравтодору. Завдяки цим коштам Укравтодор зможе погасити заборгованість перед підрядними організаціями – виплатити 1,2 млрд. грн.;

 

1.2 Звернутися до Уряду щодо внесення змін до Постанови №498 від 17.06.2015 року «Деякі питання використання у 2015-2017 роках коштів, залучених у попередні роки під державні гарантії Державним агентством автомобільних доріг», щоб  Укравтодор зміг розробити та затвердити перелік об’єктів ремонту автомобільних доріг за ці кошти.

2. Звернутися до усіх депутатів Верховної Ради України відкритими листами (за допомогою Facebook та ЗМІ) щодо прийняття ними необхідних законопроектів для реформування дорожньої галузі України:

2.1 Щодо прийняття законопроектів №2724 та №2725, необхідних для створення Дорожнього фонду та визначення цільових джерел для його фінансування;

 

2.2 Щодо прийняття законопроекту №0954 для передачі доріг місцевого значення в управління місцевих органів влади.

 

3. Ініціювати проведення громадських слухань на тему: «Бути дорогам в Україні чи не бути?»:

 3.1 Звернутися до Громадських рад при  Міністерстві фінансів України, при Міністерстві економіки України, при Міністерстві інфраструктури України щодо проведення спільних громадських слухань на тему «Бути дорогам в Україні чи не бути?»;

3.2 Запросити на громадські слухання керівників Міністерства фінансів України, Міністерства економіки України, Міністерства інфраструктури України, Укравтодору, представників ЗМІ та користувачів доріг;

                 3.3 Провести громадські слухання на нейтральній території, наприклад у Жовтневому палаці.

4. Звернутися з офіційним листом-пропозицією до Державного агентства автомобільних доріг України про включення членів Громадської ради до складу моніторингової групи, яка контролюватиме якість проведення ремонтних робіт.

 

5. Звернутися до Міністерства фінансів України, бюджетного комітету Верховної Ради України та керівників фракцій щодо підтримання та забезпечення ритмічного та своєчасного фінансування виконання ремонтних робіт.

 

6. Звернутися до керівництва Державного агентства автомобільних доріг України за роз’ясненням щодо використання коштів МФО.

 

7. Відповідно до ст. 15 «Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби», затвердженого Постановою КМУ від 25 березня 2016 року № 246, пропоную направити звернення до Володимира Борисовича Гройсмана Прем’єр-міністра України та Костянтина Олександровича Ващенка Голови Національного агентства України з питань державної служби щодо включення представника Громадської ради при Державному агентстві автомобільних доріг України до складу Конкурсної комісії з питань вищого корпусу державної служби, яка обиратиме Голову Державного агентства автомобільних доріг України.

 

8. Звернутися до керівництва Державного агентства автомобільних доріг України щодо включення представників Громадської ради до конкурсних комісій при зміні керівництва Служб автомобільних доріг в областях.

 

9. Згідно постанови № 996 від 3 листопада 2010 року "Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики" протягом двох наступних тижнів доопрацювати склад ініціативної групи з підготовки та проведення установчих зборів за участю інститутів громадянського суспільства для обрання членів громадської ради при Державному агентстві автомобільних доріг України. Включити в склад ініціативної групи представника інститутів громадянського суспільства, не представленого у складі діючої Громадської ради. Призначити орієнтовну дату Установчих зборів на вересень 2016 року.

 

10. Вважати проведення установчих зборів успішним та демократичним.

 

11. Залишити вже затверджений склад лічильної комісії під час Установчих зборів на весь термін існування даного складу Громадської ради, а саме Пителя Любомира Степановича, представника ГО «Центр прозорості будівництва» та Сухоносова Олександра Володимировича, Голову Профспілкової організації Укравтодору.

 

12. Призначити Галушка Володимира Олексійовича, представника Асоціації «Дорожніх організацій України» Головою Громадської ради при Державному агентстві автомобільних доріг України.

 

13. Призначити першим заступником Голови Громадської ради Підгайного Сергія Григоровича, заступником Голови Громадської ради Фалюша Валерія Борисовича.

 

14. Призначити секретарем Громадської ради Бабко Альону Олександрівну.

 

15. Затвердити Положення про Громадську раду при Укравтодорі, з можливістю внесення змін в будь-який момент.

 

16. Затвердити Регламент Громадської раду при Укравтодорі, з урахуванням запропонованих змін та можливістю внесення змін в будь-який момент.

 

17. Прийняти інформацію щодо Проектом стратегії функціонування Громадської ради до відома, окремо вивчити презентацію та до 25 вересня надати пропозиції щодо внесених змін.

 1. 18. Винести на наступне засідання Громадської ради наступні питання на розгляд:
  1. Підготовка до зими
  2. Актуальна інформація щодо виконання дорожніх робіт та їх фінансування
  3. Проект бюджету на 2017 рік та створення Дорожнього фонду
  4. Актуальна інформація шодо нормативно правових актів

 

18.1 Також окремо вирішили створити робочу групу для зустрічей з комітетом Верховної ради х питань транспорту та зв’язку та з бюджетним комітетом.

18.2 Звернутися до керівництва Укравтодору з вимогою згідно законодавства надати приміщення для Громадської ради в будівлі центрального апарату Укравтодору, а також забезпечити вільний доступ до будівлі для членів Громадської ради.

18.3 Звернутися до Кабінету Міністрів України з проханням включити Голову Громадської ради при Укравтодорі у склад комісії конкурсу на обрання посади Голови Укравтодору.

 

19 Наступне засідання Громадської ради провести на початку січня 2017 року:

 

19.1 На наступному засіданні Громадської ради детально та конструктивно обговорити план реформування Укравтодору та можливість внесення пропозицій і змін до нього від громадськості.

19.2 Окремо винести питання та заслухати доповідь від Голови ліквідаційної комісії ПАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» щодо реформи Компанії.

 

 20. Звернутися до Укравтодору, щоб відповідні підрозділи Держагентства підготували інформаційно-аналітичну довідку щодо загального надходження до місцевих бюджетів коштів від 5% податку на пальне, кількість виділеного звідти фінансування загалом та у розрізі по областям.

 

21. Після опрацювання інформаційно-аналітичної довідки від Укравтодору, підготувати звернення до Міністерства інфраструктури України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо законодавчого врегулювання питання надходження цих коштів на ремонт українських автошляхів: через вкрай обмежене фінансування доріг у 2017 році необхідно використовувати усі можливі додаткові джерела фінансування на відновлення українських доріг, необхідно внести відповідні зміни до законодавства, щоб 80% від усіх надходжень з цього податку місцева виконавча влада направляла виключно на дороги загального користування.

 

22. Звернутися до Уряду з питань збільшення в проекті бюджету фінансування дорожньої галузі у 2017 році.

 

23. Затвердити Стратегію функціонування Громадської ради при Державному агентстві автомобільних доріг України з можливістю внесення змін під час робочого процесу.

 

24. Члени Громадської ради до 10 грудня секретарю Громадської ради мають направити свої пропозиції щодо входу до складу робочих груп по наступним напрямкам:

Робоча група з питань нормативно-правового забезпечення;

Робоча група з питань фінансування дорожньої галузі;

Робоча група з питань контролю за ходом виконання ремонтно-будівельних робіт;

Робоча група з кадрових питань;

Робоча група з питань реформування дорожньої галузі.

 

25. До 10 грудня направити свої пропозиції щодо Плану роботи Громадської ради на 2017 рік секретарю Громадської ради.

 

Окрім цього 9 вересня 2016 році також відбулися планові перевибори Громадської ради. На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» 1 серпня 2016 року була створена Ініціативна група з підготовки та проведення установчих зборів за участю інститутів громадянського суспільства для обрання членів Громадської ради при Державному агентстві автомобільних доріг України  (далі Укравтодор). До її складу увійшли:

 

1) Галушко Володимир Олексійович – заступник Голови Громадської ради при Укравтодорі

2) Сухоносов Олександр Володимирович – член Громадської ради при Укравтодорі

3) Вакуленко Володимир Михайлович – Голова Профспілки працівників автомобільного

транспорту та шляхового господарства України

4) Орлова-Кобець Олександра Валеріївна – секретар Громадської ради при Укравтодорі

5) Бабко Альона Олександрівна – спеціаліст питань взаємодії зі ЗМІ та зв’язкам з громадськістю Укравтодору

 

  Головою Ініціативної групи був призначений Галушко Володимир Олексійович, відповідальна за ведення протоколів – Бабко Альона Олександрівна. 

 

  Ініціативною групою було проведено три засідання, в рамках яких були підготовлені та оприлюднені усі необхідні документи:  повідомлення щодо підготовки пакета документів, необхідних для участі в установчих зборах, організаційний план підготовки до зборів, порядок прийняття документів від ІГС, план інформаційної компанії (оприлюднення на веб-сайті Укравтодору), бюлетень для голосування за кандидатів до складу ради та інше, –    ознайомитися з ними можна на офіційному веб-сайті Укравтодру.

 

  Оригінали документів для участі в Установчих зборах приймалися до 23 серпня включно. Рішенням Установчих зборів та усіх присутніх представників громадських організацій, що виявили бажання приймати участь в Установчих зборах, усі присутні були обрані до складу Громадської ради нового скликання, нині це:

 

ПІБ члена Громадської ради

Посада кандидата із зазначенням повної назви ІГС, що висунув його

1

Вакуленко Володимир Михайлович

Голова профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України

2

Гавриленко Віктор Федорович

Голова правління Благодійного фонду «Будівельник Київщини»

3

Громов Володимир Олексійович

Директор Благодійного фонду «Дорожник»

4

Галушко Володимир Олексійович

Представник Асоціації «Дорожніх організацій України»

5

Глущенко Михайло Миколайович

Радник керівника ГФ «Вінницька обласна народна самооборона»

6

Грещук Ігор Станіславович

Представник ВГО «Інститут приватного та публічного права»

7

Гетьманцев Данило Олександрович

Президент Асоціації податкових радників

8

Джиганський Микола Христофорович

Голова правління Херсонської обласної благодійної організації сприяння безпеки дорожнього руху

9

Костюченко Леонід Михайлович

Президент Всеукраїнського громадського об’єднання «Український транспортний союз»

10.

Іщук Микола Іванович

Представник організації роботодавців м. Луцька

11.

Климпуш Орест Дмитрович

Голова Федерації роботодавців транспорту України

12.

Климпуш Мирослав Дмитрович

Радник з питань співпраці з органами державної влади Автомобільної федерації України

13.

Лазаренко Юрій Вікторович

Представник Громадської організації «Україна – Європа – Світ»

14.

Питель Любомир Степанович

Представник ГО «Центр прозорості будівництва»

15.

Підгайний Сергій Григорович

Член благодійної організації «Благодійний фонд Практика»

16.

Сухоносов Олександр Володимирович

Голова Профспілкової організації Укравтодору

17.

 

Черкас Іван Петрович

Член профспілкового комітету Первинної профспілкової організації Дочірнього підприємства «вінницький облавтодор» ПАТ «ДАК» Автомобільні дороги України»

18.

Фалюш Валерій Борисович

Представник Дніпропетровської обласної громадської організації «Комітет по боротьбі з корупцією і порушенням прав громадян»

 

Варто зазначити, що з початку поточного року Громадська рада продовжує тісно взаємодію та співпрацю з благодійним фондом «Дорожник». 

 

 

Голова Громадської ради                                     Володимир  Глаушко