Державне агентство
автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » 13 березня 2019 року відбувся публічний звіт в. о. Голови Державного агентства автомобільних доріг України Славоміра Новака

13 березня 2019 року відбувся публічний звіт в. о. Голови Державного агентства автомобільних доріг України Славоміра Новака

У межах проведення заходу було проінформовано громадськість про підсумки діяльності Державного агентства автомобільних доріг України у 2018 році.

Славомір Новак: «Минулий рік став дуже важливим для дорожньої галузі. Завдяки дорожньому фонду вона отримала забезпечене фінансування, яке дозволяє вперше в історії України планувати ремонти на роки вперед».

Керівник Укравтодору зазначив, що у межах стратегії розвитку та ремонтів 2018-2022 логічно продовжуються раніше розпочаті роботи, системно проводяться ремонти за маршрутним принципом. В Укравтодорі підтримують усі пропозиції, які важливі для Служб доріг в областях, щоб у межах загальної концепції за 5 років поєднати якісними дорогами усі обласні центри країни.

«Важливим досягненням минулого року вважаю реформу децентралізації, - зазначив Славомір Новак. - Децентралізація вже стала в Україні ефективним механізмом управління галуззю і буде давати гарний результат у майбутньому. Ми підготували логічне продовження розпочатої реформи - другий етап децентралізації, який передбачає передачу доріг Територіального значення на баланс областей. Зараз чекаємо схвалення розробленого нами документа Верховною Радою».

В основі запровадженої нової системи управління галуззю – прозорість проведення тендерів, жорсткий контроль за якістю виконаних робіт, справедливе та чесне відкриття ринку для підрядних організацій. Від 2016 року – усі тендери відбуваються на майданчику Прозорро. Від 2018 року - усі контракти на дорогах державного значення укладаються з підрядником на умовах 5-річної гарантії на середні поточні ремонти та 10-річної гарантії – на капітальні. Якщо дефекти виявлені, то підрядник їх усуває за власні кошти.

«Тобто ці європейські стандарти вже зараз є українськими стандартами будівництва та ремонту доріг», - зауважив Славомір Новак.

На захід були запрошені представники громадських об’єднань, організацій роботодавців, професійних спілок, некомерційних організацій, профільні експерти та представники засобів масової інформації.