Державне агентство
автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » 23 квітня Прем’єр-міністр України, Віце-прем`єр-міністр України, Міністр інфраструктури України та керівник Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак ознайомилися зі станом виконання ремонтно-будівельних робіт

23 квітня Прем’єр-міністр України, Віце-прем`єр-міністр України, Міністр інфраструктури України та керівник Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак ознайомилися зі станом виконання ремонтно-будівельних робіт

23 квітня Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, Віце-прем`єр-міністр України Володимир Кістіон, Міністр інфраструктури України Володимир Омелян та керівник Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак ознайомилися зі станом виконання ремонтно-будівельних робіт на автомобільних дорогах державного значення у Київській, Черкаській та Вінницькій областях

У межах робочої поїздки Прем’єр-міністр України, Віце-прем`єр-міністр, Міністр інфраструктури та очільник Укравтодору проінспектували ремонт траси М-05 Київ – Одеса у Київській та Черкаській областях.

Славомір Новак: «М-05 є важливим коридором для України та розвитку її транзитного потенціалу, тому ми залучаємо різні джерела фінансування, щоб її відновити максимально швидко, якісно, економно».
Важливо зауважити, що дорогу М-05 на багатьох ділянках не ремонтували з 70-80-х років минулого століття. Лише зараз її почали системно відновлювати.
В рамках встановлених міжремонтних термінів М-05 експлуатується тільки на ділянці Київ – Біла Церква, де завершується капітальний ремонт за рахунок коштів ЄБРР.

Інші ділянки траси від Білої Церкви до Одеси експлуатуються з пропущеними термінами планових ремонтів.

«Цього року ми проведемо капітальний і середній ремонт М-05 на ділянці від Білої Церкви до межі Київської області за рахунок Дорожнього фонду, коштів ЄБРР та ЄІБ, - зауважив Славомір Новак. - За рахунок програми GO Highway вже почали ремонт коридору у Черкаській області – від кордону на південь.
Окрім того, продовжимо роботи, які було заморожено в 2008 р., з будівництва мосту через Хаджибейський лиман. Контракт із переможцем тендеру вже підписано.
З 2020 року фокусуємося на подальших ділянках від Умані до Одеси, Миколаєва, Херсона.
Наша мета – підвищити цю дорогу до категорії автобану».

Окрім того, Прем’єр-міністр Володимир Гройсман,  Віце-прем`єр-міністр України Володимир Кістіон, Міністр інфраструктури Володимир Омелян та керівник Укравтодору Славомір Новак ознайомились з ходом робіт на ділянці поточного середнього ремонту дороги М-12 Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка у Вінницькій області, що входить до складу коридору GO Highway.

На Вінниччині в поточному році планується відремонтувати сімнадцять ділянок (72, 6 км) дороги М-12, чотири з яких будуть ремонтувати капітально на одній із найскладніших відрізків траси в районі м. Гайсин.

Загалом у 2019 році на проект GO Highway передбачено окрему бюджетну програму у розмірі 4 мільярди гривень, за які планується відремонтувати понад 108 кілометрів доріг.

У межах транснаціонального транспортного коридору GO Highway планується з’єднати українські чорноморські порти в Херсоні, Миколаєві та Великій Одесі з польськими портами на Балтійському морі у Гданську та Гдині. В межах України транспортний коридор пройде за маршрутом державний кордон - Львів – Тернопіль – Хмельницький – Вінниця – Умань – Одеса – Миколаїв – Херсон.