УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » CoST навчить українських дорожників ефективним методам боротьби з корупцією

CoST навчить українських дорожників ефективним методам боротьби з корупцією

4-5 лютого 2016 року в представництві Світового Банку відбудеться тренінг щодо прозорості будівництва доріг

 

Міжнародна ініціатива з прозорості у будівництві (CoST) протягом двох днів навчатиме дорожників, як зрозуміло та доступно поширювати інформацію про будівництво Українських доріг: робити відкриті торги, закупівлі та звітувати перед громадськістю за використані державні кошти. 

Тренінг проводитиме Хеміш Голді Скот, консультант Світового Банку по проекту CoST. Крім нього, своїми напрацюваннями у цьому питанні поділяться Віктор Нестуля, експерт громадської організації «Трансперенсі Інтернешнл Україна» та Віктор Мазярчук, представник Центру політичних студій та аналітики.  

Навчатимуться на тренінгу представники Міністерства інфраструктури України, Укравтодору, Конфедерації будівельників України та представники всіх Служб автомобільних доріг, які в подальшому будуть відповідальними за впровадження ініціативи CoST на місцях. 

На чітке переконання колег з Великобританії, масова імплементація ініціативи CoST в Україні допоможе подолати корупцію в будівництві та зекономити значну кількість державних коштів.  

 

Довідка: Ініціатива із забезпечення прозорості у будівельній галузі CoST (Construction Sector Transparency Initiative), із секретаріатом у Лондоні - це добровільна багатонаціональна ініціатива, створена у 2008 році, має на меті зробити  проекти будівництва державних об'єктів інфраструктури більш прозорими і підзвітними, зменшуючи неефективне управління, марнотратство та корупцію. Ініціатива успішно працює в 14 країнах світу. 

Укравтодор приєднався до ініціативи із забезпечення прозорості у будівельній галузі CoST в листопаді 2013 року, однак активно програма запрацювала лише у 2015. Суть проекту полягає в роботі Консультативно-наглядової групи, до складу якої входять представники уряду, приватного сектору та громадських організації. Така незалежна група здійснюватиме нагляд за процедурою розкриття інформації в рамках визначених проектів, слідкуватиме за тим, щоб дані про державні інфраструктурні проекти були зрозумілими та доступними для читача, а також розширить можливості впливу громадськості на процеси контролю та аудиту.

Прес-служба Укавтодору