Державне агентство
автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Приклад сучасного дорожнього будівництва – це автомобільна дорога Н-31 Дніпро-Царичанка-Кобеляки-Решетилівка у межах Дніпропетровської області

Приклад сучасного дорожнього будівництва – це автомобільна дорога Н-31 Дніпро-Царичанка-Кобеляки-Решетилівка у межах Дніпропетровської області

Дорога будується винятково за кошти державного бюджету. Замовником робіт є Служба автомобільних доріг в Дніпропетровській області.

Жодного фінансування проекту від Дніпропетровської ОДА на будівництво дороги протягом минулого та поточного року не надходило.

Роботи здійснюються в рамках Державного інвестиційного проекту за бюджетною програмою 3111820 "Розвиток автомобільної дороги Н-31 Дніпропетровськ – Царичанка – Кобеляки -Решетилівка".

У 2019 році на реалізацію державного інвестиційного проекту у межах Дніпропетровській області передбачено спрямувати 1,2 млрд грн.

У межах проекту здійснюється реконструкція та будівництво обходів населених пунктів – Решетилівка, Кобеляки, Царичанка, Петриківка, а також транспортних розв’язок в різних рівнях на перетині із залізницею та автомобільною дорогою М-22 Полтава – Олександрія.

У проекті враховано всі фактори безпеки, екології та економіки. Будівництво дороги в обхід населених пунктів значно підвищить безпеку руху і створить комфортні умови для транзитного автотранспорту.

Загальна протяжність дороги І-б категорії - 137 км.

Зауважимо, що в межах Дніпропетровської області в попередні роки за кошти державного бюджету було збудовано дорогу І категорії протяжністю 28 км. У 2017 році роботи з будівництва відновлено, а у 2018 році будівництво обходу населених пунктів Лобойківка та Петриківка було продовжено.

На всіх етапах будівництва діє постійний контроль якості, що забезпечується кількома рівнями контролю:

- постійний контроль якості замовником робіт (Служба автомобільних доріг у Дніпропетровській області), який здійснюється сертифікованими інженерами технічного нагляду та спеціалістами лабораторії з контролю якості та нових технологій;
- державне підприємство "Дорожній контроль якості";
- громадський контроль – залучення громадських організацій до контролю за виконанням робіт.

Наразі виконуються роботи:
✅планування узбіч земляного полотна
✅влаштування шару покриття із асфальтобетонної суміші на перехідно-швидкісних смугах, зупиночних полосах та примиканнях.

Фото надано Службою автомобільних доріг у Дніпропетровській області.