УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Амбітний план — зшити Україну найдовшою дорогою до 30-ї річниці Незалежності

Амбітний план — зшити Україну найдовшою дорогою до 30-ї річниці Незалежності

Укравтодор має намір з’єднати Львівську та Луганську області єдиною магістраллю.

Новий маршрут М-30 Стрий — Ізварине об’єднає дві дороги міжнародного значення: М-12 Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка та М-04 Знам’янка – Луганськ – Ізварине. Загальна довжина траси становитиме 1392,3 км.

План нової магістралі сьогодні оглянув Президент України Володимир Зеленський під час відкриття руху на балковому мості у Запоріжжі.

«Ми хочемо з’єднати Західну і Східну Україну трасою М-30. Назва буде до 30-річчя Незалежності України. Частина майбутньої траси була відновлена у цьому році. Частина буде відновлена у наступному році.

Це буде найдовша траса країни, не дивлячись на те, що деяка частина знаходиться зараз на тимчасово окупованій території. Майже 1400 км. Зараз найдовша траса у нас 900 км, »— зазначив заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко під час презентації плану траси М-30 главі держави.

«Ми плануємо повністю завершити оновлення маршруту від Стрия до Покровська до 24 вересня 2021 року. За перший рік “Великого будівництва” оновили понад 200 км дороги М-12, у наступному основні роботи будуть зосереджені на М-04, яка зараз є найгіршою міжнародною дорогою України.

Зараз будь-який навігатор будує маршрут з Заходу на Схід через трасу М-06 та М-03, з появою М-30 – ми очікуємо збільшення трафіку на цьому напрямку щонайменше на 1,5 раза,» — додав голова Укравтодору Олександр Кубраков.

Наразі відновили понад 580 км майбутнього маршруту М-30. До кінця 2021 року відремонтують ще 750 км.

У 2020 на автошляху М-12 дорожники працюють у 5 областях на 246,1 км дороги і 5 штучних спорудах.

Івано-Франківська область: оновлюємо 10 км, від обходу Рогатина до межі із Тернопільською областю (основні роботи закінчуємо у 2021 році).

Львівська область: приступаємо до капітального ремонту 44 км від Стрия до Ходорова у 2021 році.

Хмельницька область: оновлюємо 96 км дороги, 2 шляхопроводи та міст.

На 24 км від кордону з Тернопільщиною до села Війтівці завершені основні роботи.

Об’їзна м. Хмельницький: ділянка у 23 км від околиць села Мацьківці до села Копистин — завершуємо влаштування верхнього шару.

Також ремонтуємо 2 шляхопроводи і міст на околицях села Копистин.

8 км від с. Прибузьке до кордону з Вінницькою областю — завершено основні роботи.

Наприкінці вересня розпочалися роботи на 41 км від села Голосків до кордону з Вінницькою областю, цей проєкт у рамках співпраці з Міжнародним банком реконструкції та розвитку.

Вінницька область: оновлюємо 25,6 км дороги, шляхопровід і міст.

Обхід м. Вінниця — на 8,5 км основні роботи завершені, здаємо в експлуатацію, плюс шляхопровід з підходами біля смт Десна.

У Гайсинському районі 17, 1 км покриття відремонтовані. Завершені роботи на мосту через річку Сіб у місті Гайсин.

Черкаська область: оновлюємо 10,8 км дороги.

7,4 км обходу міста Умань вже введені в експлуатацію, а на 3,4 км ділянки до околиць села Гродзеве ремонт триває.

Кіровоградська область: роботи тривають на 36 км дороги.

33,5 км ділянка від околиць Новоархангельска до міста Кропивницький, тут фрезеруємо покриття.

На кільцевій м. Кропивницький капітально ремонтуємо 2,5 км — влаштовані нижній та вирівнюючий шари. Плани на 2021 рік — повністю оновити М-12 у Кіровоградській області.

У наступному році до проєкту приєднаються Львівська, Тернопільська та частково Івано-Франківська області. Наразі тривають тендерні процедури на розробку ПКД та ремонтні роботи.

Також ведуться роботи на трасі М-04 Знам’янка – Луганськ – Ізварине.

Дніпропетровська область, ремонтуємо 120 км:

На 44,8 км дороги на ділянці від Криничанського поста поліції до Дніпра вже влаштовано вирівнюючий шар покриття по всій протяжності ремонту.25 км вже у верхньому шарі. Об’єкт завершуємо у 2021 році.

На ділянці, протяжністю 75 км, від межі з Кіровоградщиною в напрямку Криничанського поста поліції роботи стартували у жовтні, проведена регенерація та влаштовано вирівнюючий шар покриття на 13,3 км. Завершиться оновлення всіх 75 км у 2021 році.