Державне агентство
автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Будівництво автотранспортної магістралі через р. Дніпро у м. Запоріжжі планують розпочати у 2020 році

Будівництво автотранспортної магістралі через р. Дніпро у м. Запоріжжі планують розпочати у 2020 році

Два тижні тому в ході робочої поїздки до Запорізькій області Прем'єр-міністр доручив Службі автомобільних доріг підготувати та оголосити тендер на визначення підрядної організації для будівництва мосту через р.Дніпро у м. Запоріжжі. Сьогодні відповідповідний тендер оголошено.

Так, Служба автомобільних доріг у Запорізькій області оголосила міжнародний тендер на визначення підрядної організації для будівництва об’єкту «Автотранспортної магістралі через р. Дніпро в м. Запоріжжі (автомобільна дорога Н-08 Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя (через м. Кременчук) - Маріуполь «Під’їзд до о. Хортиця».

Даний проєкт є важливим для Запоріжжя, оскільки покликаний розв’язати існуючу транспортно-соціальну проблему, а саме: відсутність надійного транспортного сполучення між лівобережною та правобережною частинами міста. Більш того, він є значимим і для держави, бо з’єднає Правобережжя та Лівобережжя південно-східної частини України.

Після визначення переможця, вже у наступному році, розпочнеться будівництво першої черги об’єкту.

До першої черги будівництва входить 21 штучна споруда, в тому числі два мости через русло р. Дніпро із виїздами на Прибережну магістраль та проспект Соборний.

Завдяки підтримці та контролю з боку Уряду, в Укравтодорі сподіваються завершити будівництво першої черги мосту за два роки. Його спорудження забезпечить проїзд з Правобережної частини міста через р. Дніпро та о. Хортиця по трьох полосах руху мостовими переходами з виїздом на Прибережну магістраль та вул. Тюленіна.

Голова Укравтодору Олександр Кубраков: «Цей проєкт для мене - один з пріоритетних. Він вирішить одну із основних транспортних проблем Запорізького регіону – відсутність надійних транспортних зв’язків між лівим і правим берегом Дніпра».

Довідково: Будівництво автотранспортної магістралі через річку Дніпро у м. Запоріжжя розпочато у 2004 році.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28.09.2011 № 928 за пропозицією Запорізької міської ради об'єкт незавершеногобудівництва "Автотранспортнамагістраль через р. Дніпро в м. Запоріжжя" передано з комунальної у державну власність з віднесенням до сфери управління Укравтодору.

У зв’язку із відсутністю сталого фінансування на реалізацію даного проєкту, роботи виконувалось з перервами та дуже повільними темпами.

У квітні 2017 року інспекцією ДАБІ у Запорізькійобласті видано припис №10 від 10.04.2017 «Про зупинення будівельних робіт через невідповідність окремих збудованих конструктивів затвердженій проектно – кошторисній документації, а у вересні 2017 року анульовано дозвіл на виконання будівельно – монтажних робіт на об’єкті.

Для відновлення будівництва об’єкту необхідно було відкоригувати проєктні рішення на стадії «Проєкт».

31.10.2019 р., завершено коригування стадії «Проєкт» та затверджено у встановленому порядку.

Автотранспортна магістраль через р. Дніпро в м. Запоріжжі загальною протяжністю 9,1 км включає 26 штучних споруд, у тому числі 2 позакласні мости: вантовий міст через р. Дніпро довжиною 660 м і висотою пілонів 166 м та міст через річку Старий Дніпро довжиною 340 метрів.

https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2019-11-26-001184-a?fbclid=IwAR2M_sGucqo9fu3wfg3IvXN2NRVAvONY11KWGVFGbGmKzH851HHe5WTM7HI