УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Будівництво концесійної автомобільної дороги Київ - Біла Церква: укладено договір на розробку техніко-економічного обґрунтування

Будівництво концесійної автомобільної дороги Київ - Біла Церква: укладено договір на розробку техніко-економічного обґрунтування

Служба автомобільних доріг у Київський області за результатами відкритих тендерних процедур уклала договір з проектною організацією на розробку техніко-економічного обґрунтування будівництва концесійної автомобільної дороги Київ - Біла Церква на ділянці від діючої Окружної дороги до транспортного вузла Біла Церква (Північна) на дорозі М-05.

Згідно з календарним планом, кінцевій термін розробки документа - грудень 2019 року.

Орієнтовна довжина нової автомагістралі категорії 1-А становитиме близько 50 км, орієнтовна вартість об’єкту – 7,5 млрд. грн. Дорога буде проходити через Києво-Святошинський, Обухівський, Васильківський та Білоцерківський райони.

Нагадаємо, у лютому цього року Верховна Рада України ухвалила Закон про будівництво доріг за принципом концесії. Законом передбачається, що на умовах концесії можуть будуватися та експлуатуватися тільки нові дороги державного значення. Рішення про проведення концесійного конкурсу приймає Кабінет Міністрів України, в якому, зокрема, зазначаються технічні параметри автомобільної дороги, базові фінансові показники надання автомобільної дороги в концесію, граничний термін, на який надається концесія, граничний розмір компенсацій концесіонеру, маршрут альтернативного безкоштовного проїзду. Концесійні платежі зараховуються до Державного бюджету України та використовуються відповідно до порядку спрямування коштів державного дорожнього фонду.

У світовій практиці концесія є одним із дієвих механізмів державно-приватного партнерства, зокрема у площині розвитку дорожньої інфраструктури.