Державне агентство
автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Будівництво Північної об’їзної Рівного розпочнеться навесні 2019 року

Будівництво Північної об’їзної Рівного розпочнеться навесні 2019 року

Завершується підготовка проектної документації на будівництво Північної об’їзної дороги Рівного.

Нова магістраль забезпечить проїзд транзитного транспорту з ділянки дороги  М-06 Київ – Рівне в напрямку траси Н-22 в об’їзд м. Рівне, а також з траси Н-25 в напрямку траси Н-22.

Протяжність Північної об’їзної дороги Рівного становитиме 14,2 км. У межах реалізації проекту заплановано нове будівництво ділянки протяжністю 6 км, реконструкція – 4 км та поточний середній ремонт існуючої дороги – 4,2  км.

Дорога матиме 2 технічну категорію із 2 смугами руху.

Виведення значного потоку транзитного транспорту за межі міста Рівного за рахунок будівництва Північної об’їзної дороги дозволить розвантажити міські вулиці від транзитного транспорту, зберегти від руйнувань покриття вулиць, а також сприятиме підвищенню безпеки руху, покращенню екологічної ситуації в місті та розвитку міста Рівного як важливого транспортного вузла.

Проект фінансуватиметься з державного бюджету України у межах Дорожнього фонду.

Будівництво об’їзних доріг міст, через які проходить великий транзитний потік, є важливим пріоритетом роботи Державного агентства автомобільних доріг України.

Цього року вже введено в експлуатацію нову об’їзну дорогу м. Знам’янка (Кіровоградська область) та ІІ чергу обходу м. Дунаївці (Хмельницька область).

На етапі реалізації в Укравтодорі знаходяться проекти об’їзних доріг міста Тернополя (поточний ремонт дороги Р-41), об’їзна м. Рені (нове будівництво), Південно-Західна об’їзна м. Полтава (нове будівництво), об’їзна дорога м. Лубни (реконструкція з розширенням дороги з 2-х до 4-х смуг), об’їзна дорога с. Красногорівка (нове будівництво), об’їзна дорога с. Покровська Багачка (нове будівництво), Північна об’їзна м. Житомир (реконструкція з розширення дороги з 2-х до 4-х смуг).

На стадії проектування знаходяться такі проекти, як Північна об’їзна дорога Львова, Північна об’їзна Тернополя, Північна об’їзна Одеси, Східна об’їзна Кременчука із мостом через Дніпро.

Олександр Кава, радник Голови Державного агентства автомобільних доріг України: «Нові об’їзні дороги дозволяють не лише звільнити вулиці від транзитного транспорту та суттєво покращити екологічну ситуацію в містах. В результаті мешканці міст отримують можливість більш швидкого та комфортного пересування по місту, що дозволяє сотням тисяч громадян економити час – найцінніший невідновлювальний ресурс».