УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » CoST спільно зі Світовим банком підтримали ідею контролю виконання ремонту доріг за допомогою ортофотофіксації

CoST спільно зі Світовим банком підтримали ідею контролю виконання ремонту доріг за допомогою ортофотофіксації

Світовий банк виявив зацікавленість у фінансуванні ортофотофіксації на усіх дорогах загального користування

Сьогодні, 14 вересня 2016 року, в рамках візиту до України представників міжнародного секретаріату CoST, Євгеній Барах розповів про нововведення в контролі за виконанням ремонту на українських автошляхах. Світовий банк, міжнародний та український секретаріат ініціативи прозорості у будівництві CoST підтримали ініціативу фотофіксації ремонту доріг, яку нещодавно провів Укравтодор в якості експерименту на одній із трас Київщини.

«Представники Світового банку виявили зацікавленість щодо можливості фінансувати ортофотофіксацію на усіх українських автошляхах. На наступному тижні, у рамках місії транспортної команди Світового банку до Укравтодору, ми обговоримо усі подробиці можливої співпраці у рамках контролю за якістю виконання ремонту доріг», – повідомив Євгеній Барах, очільник Укравтодору.

Нагадаємо, 31 серпня 2016 року під час свого виступу на засіданні Уряду, Євгеній Барах розповів про те, як за допомогою нових технологій Держагенство виявило,

Окрім цього, на зустрічі було обговорено питання першого року активної співпраці Укравтодору з міжнародною ініціативою прозорості у будівництві CoST.

Наталя Форсюк, директор Національного секретаріату CoST в Україні, зазначила, що цей рік співпраці за усіма пілотними проектами виявися дуже вдалим:

«На сьогодні ми маємо повну інформацію по пілотним проектам: дороги Карпатського краю, Обухівська траса, Київ – Харків – Довжанський та цьогорічний ремонт українських автошляхів. За два тижні ми оприлюднимо звіт по проектам за кошти МФО, де буде детально розписано усі проблемні питання їх реалізації та наші рекомендації щодо їх вирішення. На початку жовтня подібний звіт ми підготуємо і по дорогам Карпатського регіону, і по цьогорічному ремонту державних автошляхів», – зазначила Наталія Форсюк.

За її словами, Укравтодор всіляко сприяв в їх роботі. Завдяки повної відкритості зі сторони Держагенства, CoST зміг виявити багато недопрацювань в українському законодавстві щодо реалізації спільних проектів з МФО. Наразі вони готують відповідні пропозиції до української влади щодо покращення нормативно-правової бази у дорожній галузі.

Нагадаємо, у червні експерти CoST перевіряли роботу підрядників на автомобільних дорогах Київ –  Знам’янка та Київ – Харків – Довжанський. Тоді Наталя Форсюк повідомила, що головною метою діяльності ініціативи є не пошук та покарання корупціонерів, а спрощення процесів у сфері будівництва інфраструктурних об’єктів.

  • : Ініціатива із забезпечення прозорості у будівельній галузі CoST (Construction Sector Transparency Initiative), із секретаріатом у Лондоні – це добровільна багатонаціональна ініціатива, створена у 2008 році, яка має на меті зробити  проекти будівництва державних об'єктів інфраструктури більш прозорими і підзвітними, зменшуючи неефективне управління, марнотратство та корупцію. Ініціатива успішно працює в 14 країнах світу.  

В Україні Ініціатива CoST була започаткована у листопаді 2013 року, коли Укравтодор, за ініціативою Міністерства інфраструктури, став її членом.

Наразі впровадження стандартів CoST із розкриття інформації відбувається за 4-ма пілотними проектами:

1. Проект «Дороги Карпатського краю»;

2. Виконання ремонтних робіт та експлуатаційного утримання на автомобільних дорогах державного значення в 2016 році;

3. Виконання робіт на автомобільній дорозі Н-01 Київ – Знам’янка в рамках спільного між Україною, ЄІБ та ЄБРР проекту «Проект покращення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг на підходах до м. Київ»;

4. Проект реконструкції автомобільної дороги М-03 Київ – Харків – Довжанський на ділянці Лубни – Полтава в рамках спільного зі Світовим банком проекту «Другий проект покращення автомобільних доріг та безпеки руху».

 

Прес-служба Укравтодору