УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Дарницький міст у Києві добудують до кінця року: Укравтодор і УЗ підписали Меморандум

Дарницький міст у Києві добудують до кінця року: Укравтодор і УЗ підписали Меморандум

Голова Державного агентства автомобільних доріг України Олександр Кубраков та голова правління АТ "Укрзалізниця" Володимир Жмак у середу, 3 березня, підписали Меморандум щодо завершення будівництва Дарницького мосту у Києві.

"Вже трохи більше, ніж 10 років цей міст не добудований, адже на ньому немає з'їздів на лівому березі, немає гарного освітлення і так далі. Багато чого треба доробити, але, на жаль, воно не було дороблено. Це питання, я так розумію, не дуже цікавило місцеву київську владу. Тому саме у рамках програми "Велике будівництво" цього року Дарницький міст у Києві буде добудовано. Якщо Київ не йде у "Велике будівництво", то "Велике будівництво" доходить до Києва", - зазначив під час підписання Меморандуму заступник голови Офісу Президента, координатор президентської програми "Велике будівництво" Кирило Тимошенко.

За його словами, роботи на мосту розпочнуться уже влітку, а завершені будуть до кінця 2021 року.

Міст наразі залишається на балансі Укрзалізниці, а з боку Укравтодору отримує повну управлінську та операційну допомогу.

"Ми всіляко на всіх етапах будемо супроводжувати – на етапі розробки проєкту, коригування проєктної документації, експертизи і на етапі будівництва. Коли об'єкт буде добудований на Лівому березі, далі можна говорити кому і яку його частину передавати. Тобто за це не йде змагання. Змагання за те, щоб кияни врешті решт отримали нормальну транспортну інфраструктуру", - наголосив очільник Укравтодору Олександр Кубраков.

Він також нагадав, що упродовж 2020 року Укравтодор у рамках "Великого будівництва" добудував по всій Україні безліч мостів. "Деякі із них були розпочаті так само, як Подільсько-Воскресенський міст у Києві, у 1994 році. Або так само, як Дарницький – у 2004 році. Тобто для нас це практика, для нас це нормальна ситуація", - підкреслив Кубраков.

Дарницький міст –  це комбінований залізнично-автомобільний міст через Дніпро в Києві, що включає залізничну колію та шестисмугову автомобільну дорогу. Споруджували міст протягом семи років з 2004-2011 рр. Міст лише частково введено в експлуатацію, з 2010-2011 відкрито рух для залізничного транспорту та з'їзди та заїзди автомобільної частини моста на правому березі. На лівому березі міст переходить в Дарницьке шосе, саме там планувалося побудувати з'їзди/заїзди на Дніпровську набережну. Більше 10 років тому будівництво було призупинено на невизначений термін. 

Нагадаємо, напередодні Укравтодор також офіційно звернувся до КМДА з пропозицією забрати на баланс держави ще один столичний довгобуд Подільсько-Воскресенський міст. Укравтодор готовий також його добудувати і уже озвучив конкретний термін – один будівельний сезон. Втім наразі Київський міський голова Віталій Кличко відмовився від такої пропозиції.