УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Довідка про погодні умови та стан проїзду на а/д державного значення в Україні станом 06-00 на 11.02.2021р.

Довідка про погодні умови та стан проїзду на а/д державного значення в Україні станом 06-00 на 11.02.2021р.

Сніговий циклон, який наприкінці доби 10 лютого зайшов в західну Україну, за минулу ніч охопив майже всю Правобережну територію країни. Складні погодні умови, які спостерігаються на заході та півночі, характеризуються випаданням значного снігу, сніговими заметами, дощем при мінусовій температурі повітря,.

Станом на 06-00 год. 11.02.2021р. значний, місцями сильний сніг (приріст снігу 2-10 см) у Волинській, Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській, Хмельницькій, Рівненській, Житомирській областях при температурі повітря -1-7°С.

Сніг з дощем  у Чернівецькій та Закарпатській областях з утворенням незначної ожеледі на покритті.

В східних та південно-східних областях  туман.

Температура повітря в центральних областях -1-8°С, на півдні та сході -1+4°С, в Чернігівській та Сумській областях -9-14 °С.

Стан покриття на а/д державного значення в областях, де останню добу випадав сніг місцями засніжене, в решти областей - мокре

На перевальних ділянках доріг Львівської області сніг (за ніч випало від 15 до 20 см на ґрунті), в Закарпатській (Абранський, Ужоцький, Латірський) сніг (5-10см.) на решті перевалах - дощ. Покриття доріг місцями засніжене та мокре відповідно. Температура повітря -5°+2°С.

На дорогах державного значення проводяться роботи з обробки покриття доріг протиожеледними матеріалами, розчистки проїзної частини доріг від снігу.

Через складні погодні умови(снігові замети), що мали місце 08 лютого, у Волинській області діяло обмеження для всіх видів транспорту з 10-00 год. 08 лютого 2021 р. на а/д Т-18-02 /М-07/ - Маюничі – Велика Осниця – Красноволя – Колки - /Р-14/ - Копилля – Рожище – Торчин – Шклинь - /Н-17/, км 107+000 – 130+000 (на ділянці смт. Торчин – с. Шклинь).

З 05-00год. 10.02.2021р. повністю відновлено рух, вище зазначена дорога розчищена від снігу оброблена протиожеледними матеріалами, безпечний проїзд забезпечено.  

У зв’язку з рішенням КМДА щодо недопущення накопичення ВВТЗ в м. Київ через складні погодні умови (снігопад) та забезпечення безперебійної роботи снігоприбиральної техніки, з 15-00 год. 08.02.2021р. заборонено в’їзд до м. Києва великогабаритного транспорту.

Для оперативного реагування на надзвичайні ситуацій зимового характеру та ліквідацію можливих наслідків в Укравтодорі цілодобово працює Штаб з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на автомобільних дорогах загального користування державного значення за участю керівництва Укравтодору і АТ «ДАК «Автомобільні дороги України», а також уповноважених представників ДСНС, Національної поліції, Укртрансбезпеки та КОДА.

Інформація про стан та умови проїзду, робота спецтехніки на дорогах державного значення актуалізується в Укравтодорі кожні три години для подальших управлінських рішень.

Для забезпечення проїзду дорогами державного значення дорожніми організаціями задіяно в роботі 907 одиниць техніки (в черговому режимі 1043 одиниці) та 1164 робітників.

За повідомленням УкрГМЦ 11  лютого складні погодні умови: в Україні, крім південного сходу, часом сніг і мокрий сніг, на Закарпатті, вдень і в центральних, місцями північних та Харківській областях з дощем, у західних, вдень і в північних областях значні, Карпатському регіоні сильні опади.

У центральних, північних областях та на Прикарпатті місцями налипання мокрого снігу, ожеледь; на дорогах країни, крім південно-східної частини, ожеледиця.

Вітер південно-східний з переходом у західних областях на північно-західний, 7-12 м/с, у західній частині пориви 15-20 м/с, хуртовини.

Температура у північних і більшості західних областей вночі 6-11° морозу, вдень 0-5° морозу; на решті території вночі від 1° тепла до 4° морозу, вдень 1-6° тепла, на крайньому півдні країни 9-14°.