УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Експерти CoST перевірять підрядників, що ремонтують українські автошляхи за кошти МФО

Експерти CoST перевірять підрядників, що ремонтують українські автошляхи за кошти МФО

Протягом наступних двох тижнів верефікатори CoST виїжджатимуть на автомобільні дороги Київ –  Знам’янка та Київ – Харків – Довжанський

 

Міжнародна ініціатива з прозорості у будівництві CoST переходить до другого етапу своєї роботи – верифікації поданої інформації, перевірки дотримання термінів та проектів при виконанні ремонтних робіт. Протягом наступних двох тижнів експертна група верефікаторів виїжджатиме на об’єкти для ознайомлення з роботою підрядників.

«В цьому році Держагентство вперше на практиці співпрацює з ініціативою CoST. Ми щиро сподіваємося, що наша спільна робота буде корисною для реформування Укравтодору. Я впевнений, що завдяки роботі експертів нам вдасться підвищити ефективність використання коштів, покращити якість ремонтних робіт та повернути довіру населення до дорожньої галузі», – прокоментував діяльність міжнародної ініціативи прозорості у будівництві Євгеній Барах, т.в.о. Голови Укравтодору.

Національний секретаріат CoST в Україні розпочав свою діяльність у січні 2016 року. За цей час вони розробили систему стандартів розкриття інформації, адаптовану під українське законодавство. Нині вже готові та заповнені форми замовниками (Службами автомобільних доріг) по двом пілотним проектам: 
- Виконання робіт на автомобільній дорозі Н-01 Київ – Знам’янка; 
- Реконструкція автомобільної дороги М-03 Київ – Харків – Довжанський на ділянці Лубни – Полтава.

Як зазначила Наталія Форсюк, Директор Національного секретаріату CoST в Україні, головною метою діяльності ініціативи є не пошук та покарання корупціонерів, а спрощення процесів у сфері будівництва інфраструктурних об’єктів:

«Українське законодавство у сфері будівництва доріг досить ускладнене різноманітними бюрократичними процесами та не переглядалося з 2008 року. Головна мета ініціативи – це підвищення ефективності процедур та попередження корупції. Ми досліджуємо весь процес виконання ремонтно-будівельних робіт: від їх замовлення до контролю за їх виконанням. На основі наших досліджень, ми розробляємо рекомендації для змін у законних та підзаконних актах. Сподіваємося, що українська влада прийме їх до уваги».    
 
 

Довідка: Ініціатива із забезпечення прозорості у будівельній галузі CoST (Construction Sector Transparency Initiative), із секретаріатом у Лондоні – це добровільна багатонаціональна ініціатива, створена у 2008 році, яка має на меті зробити  проекти будівництва державних об'єктів інфраструктури більш прозорими і підзвітними, зменшуючи неефективне управління, марнотратство та корупцію. Ініціатива успішно працює в 14 країнах світу.  

В Україні Ініціатива CoST була започаткована у листопаді 2013 року, коли Укравтодор, за ініціативою Міністерства інфраструктури, став її членом.

Наразі впровадження стандартів CoST із розкриття інформації відбувається за 4-ма пілотними проектами:
1. Проект «Дороги Карпатського краю»;
2. Виконання ремонтних робіт та експлуатаційного утримання на автомобільних дорогах державного значення в 2016 році;
3. Виконання робіт на автомобільній дорозі Н-01 Київ – Знам’янка в рамках спільного між Україною, ЄІБ та ЄБРР проекту «Проект покращення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг на підходах до м. Київ»;
4. Проект реконструкції автомобільної дороги М-03 Київ – Харків – Довжанський на ділянці Лубни – Полтава в рамках спільного зі Світовим банком проекту «Другий проект покращення автомобільних доріг та безпеки руху».

Прес-служба Укравтодору