УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Голова Укравтодору Олександр Кубраков разом із Президентом України Володимиром Зеленським з робочим візитом до Одеської області

Голова Укравтодору Олександр Кубраков разом із Президентом України Володимиром Зеленським з робочим візитом до Одеської області

В 2020 році в області буде оновлено більше 190 км доріг державного значення, з них – 77 км вже мають фінішний шар дорожнього покриття.

В рамках візиту були обговорені і перспективні проєкти на 2021 рік – в тому числі оновлення більше 300 км траси М-05 Київ – Одеса, будівництво дороги в порт та нової об'їзної Одеси.

Олександр Кубраков: «З минулого року у фокусі нашої команди є три виклики Одеси та області, які можна вирішити через дороги:

▪️ пробки на в’їзді в місто
▪️ міські дороги, переповнені вантажівками
▪️ погані дороги в цілому, і особливо – на туристичних напрямках.

Пробки виникали через завузький Хаджибейський міст, який збиралися ремонтувати та розширювати ще на початку 2000-х, потім почали та заморозили роботи у 2008, відновили у 2019 і нарешті у 2020 ми маємо рішення – на місяць раніше визначеного строку ми відкрили 3 капітально відремонтовані смуги мосту. Зараз вже почали працювати на іншому боці проїзду – і до наступного туристичного сезону встигнемо відкрити всі 6 смуг.

◾ Міські дороги страждають від вантажівок через недосконалість існуючої об'їзної Одеси та через відсутність державної дороги, яка б вела напряму в порт. Роками люди перекривали вулиці вимагаючи рішення. Вперше перед Президентом це питання підняли в липні 2019 року. Майже рівно через рік 5 липня 2020 був ще один візит в Одесу, на цей раз Офіс президента оперативно скоординував співпрацю з місцевою владою і буквально через 2 тижні ми отримали всі необхідні рішення від міської ради, які дозволили на наступний день оголосити тендер на проєктування, яке було завершено в строк і вже вчора ми оголосили тендер на будівельні роботи. Тобто, якщо не матимемо проблем із «тендерними тролями» в АМКУ – то через 2 місяці можна починати підготовчі роботи.

◾ Друге рішення – це будівництво нової об’їзної Одеси, яка не тільки розвантажить місто від транзитного транспорту, але й мінімізує існуючі ризики на Хаджибейський дамбі.

◾ Поганих доріг на Одещині за цей рік стане набагато менше. На початку року планували відновити 165 км, у висновку завдяки оперативній підготовці проєктів та тендерів – плануємо до кінця року завершити роботи на 194 км. На всіх вже ведуться роботи, у верхньому, фінішному шарі вже влаштовано 77 км.

▪️ Відновлюємо 33 км дороги Р-55 Одеса – Вознесенськ – Новий Буг, на 15 км вже є розмітка, на 18 км – влаштували фінішний шар дорожнього покриття.

▪️Відремонтуємо 77 км дороги Р-33 Турбів – Гайсин – Балта – Велика Михайлівка - /М-16/, капітальний ремонт вже завершено на 8 км між с.Розалівка та с.Кучурган через с. Степанівка та с.Павлівка.

Одеська область – одна з небагатьох, де ремонтуємо багато доріг територіального значення. Перш за все – до моря. Мова про Т-16-10 /Н-33/ Приморське – Жовтий Яр – Татарбунари з під’їздом до смт Сергіївка та Т-16-47 /Н-33/ — Кароліно-Бугаз — Грибівка — Санжійка — /М-27/ у Овідіопольскому районі».