УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Голова Укравтодору прозвітував щодо перших півроку на посаді

Голова Укравтодору прозвітував щодо перших півроку на посаді

19 травня 2020 року в Укравтодорі відбулася пресконференція, присвячена результатам роботи команди Олександра Кубракова.

Основні досягнення Олександра Кубракова за 6 місяців:

  1. Запуск Великого дорожнього будівництва. Оновлення 4200 км державних доріг і залучення рекордного фінансування для дорожньої галузі (90,2 млрд грн). Укладено договорів на 69,6 млрд грн, торги оголошені на 30,8 млрд. 

Роботи розпочалися на 2 600 км на 200 об’єктах у 23 областях. Перші відремонтовані дороги будуть відкриті вже у червні 2020.

  1. Залученого надійного міжнародного підрядника на одну з найстаріших українських інфраструктурних недобудов – Запорізький міст, де вже стартували роботи. Проєкт буде завершеного за 2 роки. 

  2. У цьому році планується завершити будівництво першого українського хайвею – дороги Н-31 Дніпро – Решетилівка. Будівельні роботи йдуть за графіком. Ця траса з’єднає Дніпро та Київ. В межах двох областей дорога складе 160 км.

  3. Вперше пріоритизація оновлення та будівництва доріг в Україні відбувається у рамках прозорої системи з чіткими параметрами. Пріоритет – для доріг, які ведуть до соціально значимих об’єктів і відіграють ключову роль з регіональної та державної позицій.

  4. Перезавантажується звичний для галузі процес закупівель: 

а) укрупнення ділянок – від ділянок по 40-400 метрів до ділянок по 20-40 км, що гарантує як якість доріг, так і відповідальність підрядників за дорожні роботи;

б) жорсткі умови для підрядників – розроблено нову Методологію закупівель Укравтодору, яка протидіє тендерним тролям і недобросовісним підрядникам, які реалізували власні інтереси на місцях. У пріоритетах методології – попередній досвід, надійність і якість робіт.

  1. Залучено незалежний технагляд – це міжнародні компанії, які відповідають за власну репутацію та гарантують якісний контроль за виконанням планів Великого дорожнього будівництва на ключових об’єктах. 

  2. Підвищення соціальних гарантій у галузі. Ініційовано підписання Меморандуму між ключовими гравцями ринку, який забезпечує обов’язкове медичне страхування для дорожніх працівників, встановлює мінімальну заробітну плату на рівні 9670 грн та стимулює дорожні компанії до створення більшої кількості робочих місць.

Матеріали з пресконференції, присвяченій першим 6 місяцям роботи команди Кубракова за посиланням: https://drive.google.com/drive/u/7/folders/1HFcuAq4LAWcV44hXm8XyQoXLYTFdGczT