УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Керівництво Укравтодору відвідало Полтавщину

Керівництво Укравтодору відвідало Полтавщину

Перевірили готовність дорожніх підприємств до зими та розібралися з усіма реаліями реконструкції М-03

Голова Укравтодору Славомір Новак разом з керівником ПАТ ДАК "Автомобільні дороги України" Артемом Гриненко відвідали Полтавщину. Робоча поїздка була дуже насиченою: перевірили готовність дорожників до зими, відвідали М-03 та зустрілися з губернатором Полтавщини.

Подорож розпочали о 6 ранку. Було темно, проте це не завадило новому керівнику Укравтодору відмітити відсутність необхідних дорожніх знаків за 800 метрів до пішохідного переходу. Та цей недолік мають усунути вже наступного тижня: відповідне доручення від Укравтодору вже отримали усі Служби. Окрім цього, Славомір Новак зазначив, що в Україні дуже важливо запровадити стандарти ЄС для інформаційно-вказівних дорожніх знаків, а також вкрай не вистачає об’їздної навколо м. Бориспіль.

На початку робочого дня делегація вже була на Полтавщині. Перевіряли готовність дорожніх підприємств цієї області до зими.

"Дуже стара техніка - це повсемісна проблема облавтодорів. Проте ми сподіваємося, що скоро нам вдасться її вирішити. Ми дуже плідно працюємо в цьому напрямку спільно з Міністерством інфраструктури та Укравтодором. Якщо зможемо цієї зими купити хоча б 100 одиниць нової техніки – це буде справжня перемога", – зазначив Артем Гриненко.

Дорогою від дорожніх дільниць, начальник Служби автодоріг Полтавщини показував ділянки автошляху М-03. 

"Я дуже здивований і взагалі не можу зрозуміти, як можна було залишити дорогу в такому стані і кинути усі ремонтні роботи", – прокоментував побачене Новак.

За його чітким переконанням, цю ділянку дороги (Лубни-Полтава) необхідно завершити якомога швидше. Траса М-03 – дуже важливий міжнародний шлях, а колишні підрядники виконали роботи на ньому вкрай погано. Окрім цього, вони знехтували певними домовленостями, тому нині Держагентству доводиться підраховувати можливі збитки та готуватися до нового тендеру. Славомір сподівається, що роботи вдасться завершити вже у наступному році. Нині жоден з шести обє'ктів не введено в експлуатацію. Усюди чогось не вистачає. Проте керівник САД запевняє, що 4 об'єкти мають встигнути здати до кінця року.

Наступного року на трасі Київ–Харків–Довжанський також планується розпочати й будівельні роботи. Дорожники Полтавщини вже майже повністю готові до реалізації будівництва 3 обходів: с. Покровська Багачка, с. Копили та першої черги обходу м. Полтави. На початку жовтня підписали контракт з турецькою компанією Онур. Попередня вартість цієї частини проекту реконструкції М-03 становить близько 135 мільйонів доларів. Фінансування відбуватиметься за рахунок спільного проекту зі Світовим банком "Третій проект покращення автошляхів та безпеки руху".

"Ми майже повністю готові до реалізації цього проекту. Єдине, що заважає – це нестача землі. Деякі ділянки придбали перекупники та накрутили на них невиправдано високі ціни", – розповів Володимир Трояновський, керівник Полтавської Служби автодоріг.

Для спільного рішення цієї проблеми, було проведено зустріч з губернатором Полтавщини. Зокрема, в рамках бесіди було обговорено будівництво моста над Дніпром в м. Кременчуг.

"Будівництво цього мосту є дуже важливим як для Полтавщини, так і для усієї України, оскільки автомобільна дорога М-03 є дуже важливою міжнародною трасою. Завдяки її модернізації, ми зможемо вагомо покращити транзитно-туристичні можливості нашої держави", – зазначив Новак.

Прес-служба Укравтодору