УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Міжнародні експерти рекомендують знизити швидкість на пішохідних переходах до 50 км/год

Міжнародні експерти рекомендують знизити швидкість на пішохідних переходах до 50 км/год

Державне агентство автомобільних доріг України планує втілити рекомендації міжнародної консалтингової компанії COWI з питань дорожньої безпеки та Європейського інвестиційного банку щодо зменшення швидкості перед наземними пішохідними переходами до 50 км/год. Це дозволить знизити аварійність на дорогах і, як наслідок, зберегти життя та здоров’я громадян.

Дослідження, зокрема, Світового банку, свідчать про низький рівень безпеки на дорогах України та один із найвищих у світі рівнів травмування та смертності на дорогах.

Минулого року на українських дорогах загинуло 4 003 особи та постраждало понад 31 600 осіб. Сукупні річні збитки від транспортних пригод в Україні складають близько 40 млрд грн.

Основними проблемами в Україні, за висновками міжнародних експертів, залишаються високий ліміт швидкості у населених пунктах – 60, 90, 110 км/год, висока фактична швидкість, вільний доступ пішоходів до доріг (навіть на дорогах із 4-6 смугами), відсутність у населених пунктах тротуарів та рух пішоходів по узбіччю, велика кількість переходів в одному рівні і замало переходів в різних рівнях.

Найпріоритетнішим напрямком убезпечення пішоходів на дорогах є зменшення швидкості на наземних пішохідних переходах – до 50 км/год і менше. За висновками міжнародних експертів, «пішохід, збитий автомобілем на швидкості 60 км/год має шанс вижити лише у 30% випадків, а на швидкості 50 км/год шанс вижити збільшується удвічі – до 60%».

Серед основних рекомендацій міжнародних аудиторів з безпеки - стримування потоку у населених пунктах (зменшення швидкості, кількість та ширина смуг), прийняти принципового рішення щодо регулювання змішаного потоку в населених пунктах, визначення пріоритетності руху (відсутність прямого доступу, огородження в населених пунктах).