Державне агентство
автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » На національному коридорі Н-08 у межах Донецької області проводиться капітальний ремонт

На національному коридорі Н-08 у межах Донецької області проводиться капітальний ремонт

Від Маріуполя у напрямку Запоріжжя у межах Донецької області продовжується капітальний ремонт національної траси Н-08.

Частина ділянки вже повністю відремонтована. Частина – має підсилений дорожній одяг (шар із органо-мінеральної суміші та нижній шар а/б покриття).

Як вже повідомлялось, протяжність першої ділянки капремонту становить 15 км (від смт Нікольське до відремонтованої торік ділянки поблизу м. Маріуполь).

Після комплексного відновлення траса відповідатиме параметрам дороги II категорії, матиме розширену та укріплену проїзну частину, перехідно-швидкісні смуги та виправлені віражі для «плавного входження у повороти».

Окрім підсилення дорожнього одягу комплексне відновлення передбачає ремонт 7 автопавільйонів та улаштування системи водовідведення з ремонтом 13 залізобетонних водопропускних труб (у тому числі найстарішої 1963 року побудови). Згодом відновлену ділянку облаштують новими технічними засобами організації дорожнього руху (знаками, сигнальними стовпчиками, металевим бар’єрним огородженням), нове покриття промаркують сучасною пластиковою розміткою.

Роботи виконує ТОВ «Славдорстрой».

Ремонт траси Н-08 Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя – Маріуполь проводиться у межах реалізації Програми розвитку доріг 2018-2022 у Запорізькій та Донецькій областях. Дорога Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя – Маріуполь — один з основних стратегічних напрямків, по якому здійснюється рух до зони АТО військової техніки та особового складу Збройних сил та Національно гвардії України, волонтерів, міжнародних спостерігачів та інших учасників дорожнього руху.

Ремонт Н-08 Укравтодор розпочав 2016 року у межах фінансування з державного бюджету. На сьогодні у Запорізькій області повністю завершено його відновлення від Запоріжжя до межі із Дніпропетровською областю. Зараз ремонт проводиться на ділянці від Запоріжжя до Маріуполя. На деяких ділянках останні ремонти проводилися наприкінці 80-хроків минулого століття.

Цього року фінансуємо цей проект за рахунок окремої бюджетної програми та загального фонду в сумі 1,2 млрд гривень – 600 млн – у Запорізькій області, 600 млн – у Донецькій, де проводиться капітальний ремонт.

В Запорізькій області відповідно до маршрутного принципу у межах затвердженого фінансування – Укравтодор проводить ремонт Н-08 від м. Оріхів в напрямку м. Запоріжжя, від м. Оріхів до м. Пологи в Розівському районі, в Більмацькому районі поблизу с. Гусарки в напрямку смт. Більмак. На трьох ділянках роботи завершено.