УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Недобросовісний підрядник відшкодує Укравтодору близько 87 мільйонів гривень у зв'язку з порушенням зобов'язань за контрактом

Недобросовісний підрядник відшкодує Укравтодору близько 87 мільйонів гривень у зв'язку з порушенням зобов'язань за контрактом

У 2010 році між Державним агентством автомобільних доріг та «Joca Ingenieria Y Construcciones, S.A» було укладено контракт щодо ремонту автомобільної дороги М-03 Київ – Харків – Довжанський на ділянці км 164+500 - км 170+500 у Полтавській області. За виконання робіт підряднику було перераховано аванс. Ремонт ділянки дороги М-03 мало виконувати зареєстроване у Львові ТОВ «Хока-Україна», власником якого є іспанська компанія «Joca Ingenieria Y Construcciones, S.A». Втім, передбачені договором роботи підрядник так і не виконав.

У зв`язку з порушенням зобов`язань за Контрактом наприкінці червня 2011 року Укравтодор розірвав контракт та звернувся до господарського суду Львівської області з позовом про стягнення з підрядника більше ніж 86 мільйонів гривень. Судовий розгляд вказаної справи тривав 10 років.

Дослідивши обставини справи, та встановивши порушення підрядником умов Контракту щодо виконання робіт у погоджені сторонами строки, враховуючи погоджену сторонами у положеннях Контракту умову щодо права Замовника на отримання від підрядника відшкодування втрат і збитків після завершення робіт та перевіривши обгрунтованість розрахунків заявлених до стягнення сум, суди дійшли правомірного висновку про наявність підстав для задоволення позову.

З такими висновками судів першої та апеляційної інстанцій повністю погодився Верховний Суд, зокрема, і щодо доведеного позивачем факту неналежного виконання відповідачами своїх зобов`язань за Контрактом, постановою якого від 14 вересня 2021 року поставлено крапку у вказаній справі.