УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Олександр Кубраков презентував ключові мегапроєкти Укравтодору на 2021 рік:

Олександр Кубраков презентував ключові мегапроєкти Укравтодору на 2021 рік:

За визначенням консалтингової компанії Deloitte, «Інфраструктурні інвестиції як економічний стимул у пост-ковідному світі» мегапроєкти – це великі інвестиційні проєкти, які мають тривалий вплив на економіку, навколишнє середовище та суспільство.

Власне саме такі проєкти і здатні стати «паливом» для вітчизняної економіки, адже створюють значний мультиплікаційний ефект на сумжні галузі та економіку в цілому.

Мегапроєкти 2020:

▪️ Будівництво Запорізького мосту

Вартість проєкту – 11,9 млрд грн, у 2020 році – забезпечено фінансування на 3 млрд грн. До кінця року планується відкрити один проїзд на балковому мості через р.Старий Дніпро.

▪️ Будівництво Н-31 Дніпро – Решетилівка

Вартість нової майже 150-кілометрової траси у двох областях – 29 млрд грн. Термін реалізації – 2017-2021.

У 2021 році планується збільшити обсяги робіт на дорогах державного значення – збільшується і кількість мегапроєктів:

▪️ Київська обхідна дорога – нова траса протяжністю майже 150 км буде оцінюється майже у 85 млрд грн. Вже завершені тендери на розробку проєктів двох ділянок КОДу – початок будівництва очікуємо у 2021.

▪️ Будівництво Кременчуцького мосту – очікувана вартість – 12,5 млрд грн. Новий вантовий міст планується побудувати за 3 роки.

▪️ Будівництво дороги до Одеського порту – відносно невеликий проєкт вартістю 2,2 млрд грн який здатний вирішити багаторічну проблему з доступом перевізників до порту, що у свою чергу повернеться державі у вигляді податків, через ріст експорту.

Термін будівництва – 2021-2022.

▪️ Окремим пунктом серед мегапроєктів є пілотний проєкт державно-приватного партнерства. Це майже 1 400 км доріг державного значення. Інвестор зароблятиме на «платі за доступність» та розвитку придорожньої мережі – а країна отримає дороги світової якості. Ремонт 61% цих доріг та підвищення рівня безпеки і комфорту – є зобов’язанням інвестора. За оцінками експертів Міжнародної фінансової корпорації – ці проєкти дозволять залучити майже 2 млрд доларів приватного капіталу у дорожнє господарство України.