УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Прем’єр-міністр України разом з т.в.о. голови Укравтодору проінспектували будівництво мосту в Запоріжжі

Прем’єр-міністр України разом з т.в.о. голови Укравтодору проінспектували будівництво мосту в Запоріжжі

Сьогодні, 12 жовтня,  з робочим візитом у Запоріжжі перебуває Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман і т.в.о. голови Державного Агентства автомобільних доріг України Євгеній Барах. Разом вони перевірили як реалізовується один з найбільших інфраструктурних проектів за часів незалежності – будівництво автотранспортної магістралі через Дніпро.

«Я пам’ятаю , що про необхідність будівництва цього об’єкту говорили ще за часів Віктора Ющенка, у 2004 р. Тобто його «будують» вже 12 років! Це неприпустимо», - заявив Володимир Гройсман. Він запевнив, що такого більше не повториться і міст має бути  добудованим до 2019 року. Для цього, Володимир Гройсман пообіцяв виділяти щорічне фінансування у розмірі 500 млн грн.

Євгеній Барах повідомив, що на зустріч з будівельниками прем’єр-міністр України привіз підписане розпорядження, яким безоплатно передав дві ввезені металоконструкції на баланс Служби автомобільних доріг у Запорізькій області. Це дозволить завершити будівельні роботи та відкрити рух автомобільного транспорту по верховій гілці мосту і запобігти додатковому витрачанню коштів з Держбюджету.

Нагадаємо. Будівництво автотранспортної магістралі через р.Дніпро в Запоріжжі розпочалося у 2004 р. За проектом вона має довжину 9,1 км і включає в себе 26 штучних споруд, у тому числі 2 позакласних мости: вантовий міст через р.Дніпро довжиною 660 м та міст через т.Старий Дніпро довжиною 340 м. На сьогоднішній день виконано 65% будівельно-монтажних робіт від обсягу Першої черги будівництва, яка забезпечить рух автотранспорту в одному напрямку з правого на лівий берег м.Запоріжжя з використанням мостів Преображенського. До цього, майже 2 роки будівництво фактично було зупинено: у 2014 р. – будівництво уповільнилося, а у 2015 р –виконувалися лише аварійно необхідні роботи.

Постановами КМУ від 8.06.2016 № 373 та від 08.06.2016 № 374 на будівництво Автомагістралі передбачено фінансування: 42,6 млн.грн за рахунок кредитних коштів, залучених Укравтодором у попередні роки  під державні гарантії Уряду та 180 млн.грн за рахунок кредитних коштів, при умові співфінансування з місцевих бюджетів усіх рівнів. Рішенням Запорізької облради від 28.07.2016 № 17 передбачена першочергова сума на будівництво у розмірі 10 млн.грн, міським бюджетом – 20 млн. грн.

На сьогоднішній день завершений другий етап поздовжнього насування верхової гілки прогонової будови балкового мосту через р.Старий Дніпро довжиною 340,6 м, зібраної на стапелі методом укрупнювального збирання. Також відновлене електропостачання на естакаді довжиною 346,6 м на о.Хортиця на примиканні до балкового мосту і виконується демонтаж підвісної опалубки на естакаді довжиною 260 м на першому з’їзді транспортної розв’язки №3.