УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Публічний звіт Голови Державного агентства автомобільних доріг України Олександра Кубракова за 2019 рік

Публічний звіт Голови Державного агентства автомобільних доріг України Олександра Кубракова за 2019 рік

25 лютого 2020 року Олександр Кубраков прозвітував про діяльність та реалізовані Державним агентством автомобільних доріг України проєкти у 2019 році. Участь у заході взяли представники громадських організацій, експерти дорожньої галузі та ЗМІ.

«Наша мета — проаналізувати попередній досвід, виокремити успішні рішення та проблемні епізоди, зробити висновки — і з цим досвідом ефективно реалізувати  плани на 2020 рік» — зазначив Голова Укравтодору Олександр Кубраков.

Під час звіту були презентовані основні результати діяльності Укравтодору за 2019 рік: ремонтно-будівельні роботи на дорогах державного значення, дрібний ремонт та експлуатаційне утримання доріг, співпраця з міжнародними фінансовими інституціями. 

Олександр Кубраков очолює Укравтодор з 19 листопада 2019 року, говорячи за цей період пан Кубраков відзначив, що найбільшим викликом та досягненням було успішне закриття фінансового року та належне планування робіт на 2020 рік. 

В 2019 році в експлуатацію було введено 847 км доріг, загальною вартістю 21 млрд грн. 

Основні об’єкти ремонтів 2019 року

Із запланованих бюджетних програм майже всі виконані більше, ніж на 90 %:

  • оновлення маршруту Запоріжжя-Маріуполь (автомобільна дорога Н-08) при бюджеті 1,2 млрд грн виконано на 93 %;

  • заплановані ремонтні роботи за маршрутом Львів — Тернопіль — Умань; Біла Церква — Одеса — Миколаїв — Херсон при плані у 4 млрд виконано на 97 % і введено в експлуатацію 106,4 км доріг;

  • оновлення дороги Р-51 Мерефа — Лозова — Павлоград виконано на 100 % — витрачено 1 млрд грн і введено в експлуатацію 49 км дороги у Харківській області.

 

Нова управлінська політика

Керівний склад регіональних служб Укравтодору змінено на 70 %. Олександр Кубраков налосив: «Ми віримо в те, що жорсткі кадрові зміни дозволять суттєво знизити рівень корупції. Наш кадровий пріоритет — досвідчені менеджери, які мають успішний досвід управління великими проєктами і розуміють, як оптимізувати роботу та вивести підприємство на стабільний розвиток».

 

Нові підходи до якості оцінювання ремонтних робіт

Укравтодор почав залучати міжнародні компанії до оцінки якості ремонтних робіт. Так, наприклад, у грудні минулого року на автодорозі Н-08 Запоріжжя — Маріуполь провела незалежну оцінку робіт австрійська компанія «IC CONSULENTEN». Вона проаналізувала документацію, бізнес-процеси та надала рекомендації для підвищення якості ремонтних і будівельних робіт у майбутньому.

 

Впровадження системи зважування в русі (WIM)

У 2019 році, у рамках Пілотного проєкту з впровадження системи зважування в русі (WIM) було встановлено 3 комплекси WIM у Київській області. Перші результати роботи майданчиків було презентовано у грудні. Так, Олександр Кубраков розповів, що у середньому порушники перевищують допустимі габаритно-вагові норми у 1,5 рази. Ціна таких дій — збільшення руйнівного впливу на дорогу в 10 і більше разів.

«Ми поширюватимемо систему зважування в русі (WIM) на всю мережу доріг. У 2020 їх буде в кілька разів більше. Мета — встановити такі системи на всій мережі українських доріг. І зберегти наші шляхи» — підсумував Олександр Кубраков.

Файли для завантажування