Державне агентство
автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Реалізація проекту Північної об’їзної Львова стане першою частиною транснаціонального коридору GO Highway

Реалізація проекту Північної об’їзної Львова стане першою частиною транснаціонального коридору GO Highway

Спорудження проекту Північного об’їзду Львова стане частиною транснаціонального коридору GO Highway, який поєднає українські чорноморські порти Великої Одеси та Миколаєва з польськими портами на Балтійському морі у Гданську та Гдині. Ця дорога з’єднає міжнародну трасу М-06/Е-40 Київ–Львів-Чоп з трьома міжнародними дорогами, що прямують від Львова до кордону з Польщею: М-09/Е-372 М-10 та М-11/Е40. Проект реалізовуватиметься за рахунок кредитних коштів міжнародних фінансових організацій.

Протяжність нової ділянки автостради становитиме близько 24 км проти 45 км нинішнього Південного об’їзду. При цьому 22,5 км дороги відповідатиме І категорії з 4 смугами руху (по дві – у кожен бік) та 1,3 км - ІІ категорії, із 2 смугами руху (по 1 у кожен бік).

На дорозі буде облаштовано кілька  нових дворівневих розв'язок, найскладніша з яких знаходитиметься на перетині доріг М-06 та Т-14-01 зі швидкісним з'їздом у бік траси М-06, що веде через Львів до Чопа та східного в’їзду до міста.

Також у межах цього проекту буде проведено реконструкцію 5 км траси Т-14-21 від автодороги  М-10 до с.Брюховичи. Ця ділянка буде реконструйова та розширена відповідно до І категорії.

Відгалуження від М-06 у бік Північного обходу буде здійснено за с.Запитів.

Завдяки Північній об’їзній дорозі знизиться навантаження на Південну окружну дорогу Львова, зменшиться кількість транзитного транспорту через Львів, стане зручнішим сполучення для жителів передмість Львова, покращиться екологічна ситуація в регіоні.