УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Славомір Новак: «Ініційований проект GO Highway є основою інтеграційних процесів між Україною та ЄС»

Славомір Новак: «Ініційований проект GO Highway є основою інтеграційних процесів між Україною та ЄС»

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман разом із керівником Державного агентства автомобільних доріг України Славоміром Новаком перевірили проведення дорожніх робіт у межах реалізації проекту транснаціонального коридору GО Highway у Вінницькій, Тернопільській, Хмельницькій областях.

«Сьогодні проїдемо 240 км. Хочу подивитися, як відбувається будівництво та реконструкція дороги за проектом GО Highway. Минулого року ми направили на цей проект 800 млн грн., цього року - 4 млрд грн, - сказав Володимир Гройсман. - Від західного кордону до Вінниці і ділянка від Вінниці до Умані буде зроблена до кінця року. Хочу подивитися, хто що ремонтує, де є проблеми.

Наголошую: фінансування забезпечене, тендери проведені, кошти передбачені. Питання за підрядниками та якісним виконанням робіт».

Славомір Новак, керівник Державного агентства автомобільних доріг України: «Одне із важливих завдань, яке я поставив перед собою як керівник державного агентства автомобільних доріг України – поєднати дорожню мережу України із європейською TEN-T мережею. Ініційований мною проект GO Highway є основою цих інтеграційних процесів. GO Highway є основним коридором економічного зростання цілої країни.

Географічно Україна має вигідне територіальне положення. Знаходячись в центрі Європи, територією України проходять кілька важливих транспортних коридорів. Потенційні можливості України оцінюються на рівні більше 500 млн.т. транзитних вантажопотоків усіма видами транспорту щорічно. Фактично використовується лише 38% від потенціалу».

Реалізація проекту GO Highway розпочалась в 2017 році. Роботи планується виконувати поетапно. На першому етапі планується виконати роботи з поточного середнього ремонту та капітального ремонту за існуючими напрямками: Львів - Тернопіль, Тернопіль - Хмельницький, Хмельницький -Вінниця, Вінниця - Немирів, кордон Вінницької області – Умань, а в 2019 році на ділянці Немирів - кордон Черкаської області.

Другий етап передбачає реконструкцію цього коридору для доведення його геометричних параметрів до Іб категорії – швидкісного шосе на всій протяжності по 2 і більше смуги руху в кожному напрямку.

«Для реалізації цього етапу, - зауважив Новак, - планується залучення як коштів інвесторів, так і коштів МФО (кредити під Державні гарантії). Зараз ми проводимо переговори з ЄIБ».