Державне агентство
автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Славомір Новак: "Всі дороги, які Укравтодор ремонтував середнім поточним, капітальним ремонтом в 2017-2018 роках серйозних дефектів не мають"

Славомір Новак: "Всі дороги, які Укравтодор ремонтував середнім поточним, капітальним ремонтом в 2017-2018 роках серйозних дефектів не мають"

Про це заявив керівник Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак під час засідання Уряду.Він зауважив, що інша річ - аварійні ремонти, які дорожники змушені робити для забезпечення проїзду.

"Коли я прийшов на посаду керівника Укравтодору трохи більше двох років тому, - відзначив Славомір Новак, - я отримав об’єктивний звіт Світового банку про стан українських доріг. Відповідно до нього, понад 95 % доріг знаходилося в поганому стані. Той результат руйнацій, що ми сьогодні бачимо, з’явився не вчора. Він є наслідком безгосподарності та нерозумного використання публічних коштів протягом багатьох років".

Всі дороги, які Укравтодор ремонтував середнім поточним, капітальним ремонтом в 2017-2018 роках серйозних дефектів не мають. "Двічі на рік ми проводимо масштабні перевірки якості, - зауважив Славомір Новак. - Так буде і цього року".

Також керівник Укравтодору відзначив, що від 2018 року усі контракти на дорогах державного значення укладаються з підрядником на умовах 5-річної гарантії на середні поточні ремонти та 10-річної гарантії – на капітальні. Якщо дефекти виявлені, то підрядник їх усуває за власні кошти. 

Славомір Новак: "Аварійний ремонт – це українська вимушена необхідність. В усіх країнах світу аварійні ремонти виконуються. Однак в Україні вони мають дуже великі обсяги. Сподіваємося, рік від року їхня кількість буде зменшуватися, адже ми послідовно втілюємо в життя Програму розвитку доріг 2018-2022, у межах якої за 5 років плануємо з'єднати якісним дорогами усі обласні центри країни".