УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Траса М-01: розпочалися роботи на ще одній ділянці дороги

Траса М-01: розпочалися роботи на ще одній ділянці дороги

На цьому тижні у Ріпкинському районі Чернігівської області стартували роботи на новій ділянці дороги М-01 Київ – Чернігів – КПП «Нові Яриловичі» у напрямку до кордону з Білорусю. КПП «Нові Яриловичі» – ключовий пропускний пункт на кордоні із Білорусю. Щодобово до впровадження карантину через КПП проходить близько 10 000 осіб та більше 3 500 автомобілей. 

За попередні два роки від об’їзної Чернігова до КПП «Нові Яриловичі» вже відремонтовано 48 кілометрів міжнародної траси. За бюджетні кошти цьогоріч буде оновлено ще 12 км у Ріпкинському районі: 

5 кілометрів через село Нові Яриловичі (на ділянці км 217-222) – зараз тут тривають роботи з укладання вирівнюючого шару нового покриття. Підрядна організація: ТОВ «ШБУ-14» (м. Чернігів). 

7 кілометрів від смт Ріпки (на ділянці км 192-199) – зараз проводяться підготовчі роботи, організовано реверсивний рух транспорту. Підрядна організація: ВАТ "Дорожньо-будівельний трест № 2 Гомель"

Разом із тим дорога ремонтується також і у рамках спільного проєкту Укравтодору, ЄБРР та ЄІБ з капітального ремонту на трасі М-01. За 2 роки проєкту підрядник «AzVirt» LLC (Азербайджанська Республіка) планує відремонтувати 80 км дороги М-01. Ремонт включає 43 км дороги у Київській області  та 37 км у Чернігівській.

  • «Цього року особливу увагу ми приділяємо міжнародним дорогам – це найзавантаженіші маршрути, які мають виняткове значення для соціального та економічного розвитку країни. У випадку з дорогою М-01, саме нею забезпечується транспортний зв’язок між Україною та Білорусю та країнами Балтії. В 2020-2021 буде відремонтовано щонайменше 100 км дороги» – коментує голова Укравтодору, Олександр Кубраков

Довідково: Автомобільна дорога державного значення М-01 після Другої світової війни була зруйнована та частково відновлювалась, з 1977 -1998 року тривала реконструкція даної автодороги під час якої вона була розширена до 1 категорії. З того часу жодних капітальних чи середніх ремонтів не проводилось.