УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » У березні плануємо старт будівництва нового мосту у Кременчуці

У березні плануємо старт будівництва нового мосту у Кременчуці

8 лютого історичний документ, який передбачає побудову вантового мосту через Дніпро підписали Іван Краповницький, начальник Служби автомобільних доріг у Полтавській області, та Толга Аккаш, виконавчий директор DOĞUŞ İNŞAAT VE TİCARET A.Ş.

Турецька компанія стала переможцем тендеру на будівництво Кременчуцького мосту. Вартість будівництва 11,2 млрд грн. Економія від заявленої ціни склала 1,2 млрд гривень – це рекордна сума. Підрядник реалізовуватиме проєкт за системою design-build, яка передбачає проєктування конструкції та її ж будівництво.

Загальна довжина ансамблю – понад 3 км, довжина мостового переходу з підходами – 1 700 м. Згідно з ТЕО, схема вантового мосту 180+360+180, що також відповідатиме вимогам судноплавства. Переправа матиме 4 смуги руху, по дві у кожному напрямку.

На правому березі Дніпра підходи до мосту сполучатимуться з дорогою Н-08 Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя. На лівому — з вуличною мережею Кременчука. У цих точках передбачено будівництво різнорівневих транспортних розв’язок.

Початок будівництва – березень 2021, термін – 3 роки. При будівництві 95% матеріалів будуть українського виробництва.

За словами керівника Департаменту розвитку доріг Укравтодору Андрія Івка, держагентство також не відмовляється від проєкту щодо будівництва ще одного мосту через Дніпро в регіоні – у складі обходу Кременчука. Наразі очікується підписання Міжурядової угоди із китайськими партнерами.

Довідка: Нині сполучення між двома берегами Дніпра Кременчука, де мешкає 225 тисяч, здійснюється через Крюківський міст, який звели ще у 1872 році. Переправа давно не відповідає потребам головного промислового вузла Полтавської області, адже перебуває в аварійному стані. Через міст проходять дві дороги державного значення: М-22 Полтава – Олександрія та Н-08 Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя та залізнична гілка.

Вигідне розташування промислового центру у Полтавській області, яким є Кременчук, дозволяє організувати сполучення із промисловими мегаполісами як на правому, так і на лівому берегах Дніпра: Харковом, Полтавою, Дніпром, Запоріжжям, Черкасами.