УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » У Чернівецькій області завершили будівництво двох мостів через Черемош. Сьогодні на мостах відкрито рух.

У Чернівецькій області завершили будівництво двох мостів через Черемош. Сьогодні на мостах відкрито рух.

Голова Укравтодору Олександр Кубраков

«Разом із Президентом Володимиром Зеленським відвідав мости у Розтоках через річку Черемош у Чернівецькій області на дорозі Р-62 Криворівня – Усть – Путила – Старі Кути – Вижниця – Сторожинець – Чернівці.

У 2008 році повінь зруйнувала дорогу, яка йшла вздовж русла річки. Проєктувальники прийняли рішення побудувати два мости і змінити маршрут дороги. Будівництво розпочалося в 2008 і тривало 3 роки. Зупинилося через брак фінансування. Відновили у 2019, потроху будували і тільки в рамках «Великого будівництва» на мости було спрямоване належне фінансування. За 2020 рік будівництво завершили повністю. 

Тимчасові переправи, якими їздили впродовж 12 років, будуть демонтовані.

Для тих, хто переймається темою «добудівництва» – з початку року Укравтодор на своєму балансі мав 94 об’єкти-недобудови, сумарна вартість проєктів – 12 млрд грн. У цьому році держава нарешті взялася доводити справи до завершення. Якщо говорити про мости у Розтоках, обсяг виконаних робіт гарно ілюструється фінансовою історією:

▪️ З 2008 по 2011 рр – виконано робіт на 69,6 млн грн
▪️ 12 млн – у 2019
▪️ 128 млн – у 2020.

Ключове:

▪️ Протяжність мостів – 311,7 м і 1,6 км.
▪️ Для попередження руйнувань від паводків проведені роботи з береукріплення, влаштували портал водоскиду з кам’яним накидами. Це дозволить утримувати сильні потоки води.
▪️ Влаштували колесовідбійники, бордюри, перильне огородження, нову систему освітлення.

Мости можуть стати справжньою селфі-локацією для туристів – з них відкриваються захоплюючі краєвиди. Ще одна туристична локація регіону – Хотин. Дорога Н-03 яка в області веде до замку майже вся зроблена, під питанням лише обхід Хотина – який ще оскаржується у АМКУ.

У Чернівецькій області головними об’єктами Великого будівництва 2020 є мости та шляхопроводи. Протягом року у регіоні в рамках експлуатації відремонтовано 40 споруд із 66 запланованих. 90% усіх мостів, шляхопроводів та інших транспортних споруд побудовані ще за часів Радянського Союзу, і нині потребують капітального ремонту. 

Будемо оновлювати їх у рамках Національної програми відновлення мостів. А ключовим дорожнім об’єктом у 2021 році має стати дорога М-19 – у цьому році оновлюємо її на всій протяжності у Тернопільській області».