УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » У Дніпропетровській області оголосили тендер на експериментальну ділянку дороги Н-23

У Дніпропетровській області оголосили тендер на експериментальну ділянку дороги Н-23

7-кілометрова ділянка дороги на південь від Кривого Рогу буде капітально відремонтована за технологією укочуваного цементобетону. Окрім цього, замість щебеневих матеріалів будуть використані металургійні шлаки. Таке покриття здатне витримати навантаження від великовантажних транспортних засобів.

Застосування шлакових матеріалів дозволяє підвищити рівень локалізації дорожнього будівництва, значно покращує екологічну ситуацію в регіоні та здешевлює виконання робіт.

Дніпропетровська область – одна з лідерів металургійного виробництва та використання промислових відходів у будівництві доріг у 2020 році. Подібні технології активно практикували у 70-х роках минулого століття, до яких нині повертаються.

До кінця року у будівництві доріг державного значення планується використати близько 500 тисяч кубометрів металургійних шлаків, вже використано – більше 100 тисяч.

Нагадаємо, у липні 2020 року Укравтодор презентував Програму розвитку цементобетонних доріг, яка передбачає збільшення доріг із цементобетонним покриттям з 1,4% до 3,5% до 2025 року.

Серед основних переваг використання цементобетонного покриття — мінімальний відсоток імпортної складової (10–15 %) і довгий термін експлуатації.

Деталі тендеру:

Роботи з проведення експертизи проектної документації по об’єкту «Капітальний ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення Н-23 Кропивницький – Кривий Ріг – Запоріжжя на ділянці км 132+736- км 140+056, Дніпропетровська область» (71310000-4 Консультаційні послуги у галузях інженерії та будівництва). Очікувана вартість: 285 642 гривень.

Термін подання пропозиції консультаційних послуг у галузях інженерії та будівництва означеної ділянки – 16 вересня 2020 року, строк надання послуг: 31 грудня 2020.