УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » У зв’язку із завершенням 3-річної каденції на посаді керівника Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак подав Прем’єр-міністру України заяву про відставку

У зв’язку із завершенням 3-річної каденції на посаді керівника Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак подав Прем’єр-міністру України заяву про відставку

Славомір Новак, керівник Державного агентства автомобільних доріг України: «Ще кілька тижнів тому у зв’язку із закінченням 3-річної каденції, новою пропозицією, яку отримав, та особистими планами я прийняв рішення про завершення своєї роботи на посаді керівника Укравтодору.

За три роки непростої, але важливої роботи я отримав велике задоволення від тих результатів, яких вдалося досягти в Україні.

Як людина, яка має великий політичний досвід, я не знаю іншої країни в світі, де за такий короткий час було б настільки успішно реформовано дорожню галузь.

Лише за три роки ми створили стабільне джерело фінансування (Дорожній фонд) та провели децентралізацію доріг, покращили використання існуючих кредитних ліній від МФО. Ці кроки збільшили довіру міжнародних фінансових інституцій до України, свідченням чого є отримання нової кредитної лінії мінімум на 900 млн євро та отримання першого в історії України гранту від ЄС на будівництво доріг, що відкрило можливість залучати таку допомогу у подальшому.

За цей час ми створили перший середньостроковий план розвитку галузі 2018-2022, на його основі підготували оновлену програму 2020-2024, розробили стратегію розвитку територіальних доріг, впровадили технологію бетонних доріг, усі тендери перевели на PROZORRO.

Покладений в основу розвитку мережі маршрутний принцип дозволив фактично завершити перший етап нашого пріоритетного проекту GO Highway, який минулого року було включено до європейської мережі TEN-T.

Ми запровадили новий підхід до контролю якості, ввели європейський стандарт гарантій на будівництво та ремонт доріг, відкрили ринок для приватних компаній, в тому числі у межах експлуатаційного утримання. Уперше розпочали впровадження ІТС – інтелектуальних транспортних систем та кардинально змінили підхід до безпеки руху.
Це реальні здобутки, якими ми пишаємося.

Дякую усім, хто мені допомагав і підтримував – Міністерству інфраструктури, Уряду, міжнародним партнерам, громадськості.

У подальшому я готовий допомагати як Прем’єр-міністру України, так і наступному керівникові Укравтодору, адже розпочаті зміни потребують подальшого продовження.
Я приїхав в Україну, адже переконаний - місце України в ЄС.

Я приїхав в Україну, аби імплементувати європейські стандарти до реалій української дорожньої сфери.
Щасливий був започаткувати зміни в інфраструктурі України і тепер бачити, як день від дня змінюється її дорожня карта.

Україна – в моєму серці»

Завдяки ефективним управлінським рішенням за 3 роки в Україні впроваджено фундаментальні реформи дорожньої галузі та систему управління, яка ефективно працює в європейських країнах. Тепер вона є міцною основою для подальшого розвитку дорожньої галузі України на роки вперед.

Нагадаємо, рівень підтримки впроваджених реформ дорожньої сфери (за дослідженням GFK (найбільшого інституту ринкових досліджень Німеччини), за результатами 2018 року, має найвищий ступінь довіри серед українців – їх підтримує 62% громадян.

З 2016 по 2018 рр в Україні відремонтовано 6800 км доріг державного та місцевого значення.

Із публічною промовою про результати змін в дорожній галузі та із програмою подальших кроків розвитку інфраструктури країни Славомір Новак виступить перед громадськістю 1 жовтня 2019 року. Сподіваємося на участь у заході вже нового очільника Укравтодору.

Місце та час проведення заходу буде поточнено додатково.