УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Укравтодор на шляху впровадження геоінформаційної системи автомобільних доріг

Укравтодор на шляху впровадження геоінформаційної системи автомобільних доріг

Географічно-інформаційну систему, що є базовою для дорожньої галузі, час починати впроваджувати в усіх регіонах України. 

З такою пропозицією виступили експерти Укравтодору в ході науково-практичного семінару «Сучасні геоінформаційні технології в дорожньому господарстві», що відбувся 17 лютого, за участі керівників Служб автомобільних доріг в областях, науковців- та проектантів-дорожників.

«Геоінформаційна система автомобільних доріг має стати важливим інструментом прийняття керівництвом Укравтодору об’єктивних управлінських рішень  та сприяти встановленню контролю за роботою дорожників з боку громадськості. Завдяки цій системі, Держагенство зможе планувати розподіл фінансових ресурсів виключно на основі об’єктивних даних про стан автомобільних доріг та штучних споруд, що розташовані на них», – зазначив радник Голови Укравтодору Микола Березовський, голова Координаційної групи з інформаційного забезпечення дорожнього господарства України.

За його словами, на сьогодні в дорожній галузі України вже створено всі необхідні передумови для повномасштабного впровадження зазначеної системи. Зокрема, розроблені всі необхідні стандарти, створена Єдина інформаційна геобаза даних автомобільних доріг, розроблена структура збору, аналізу, збереження та передавання актуальних даних всім користувачам, підготовлені необхідне програмне забезпечення, програмні та програмно-апаратні комплекси, а головне – успішно завершене експериментальне впровадження. 

За результатами проведеного семінару обласним  Службам автомобільних доріг доручено:

- забезпечити постійний супровід та наповнення даними програмно-аналітичні комплекси Укравтодору (СУСП, АЕСУМ, ГБД ДТП);

- розпочати процедури закупівлі послуг з інформаційного забезпечення (визначення просторових координат та основних геометричних параметрів мережі автомобільних доріг загального користування державного значення, проведення паспортизації доріг та мостів);

- Вжити заходів щодо збереження працездатності та постійного функціонування автоматичних лічильників інтенсивності та складу руху автотранспорту, дорожніх метеостанцій, відеокамер.

Нагадаємо, ГІС – спеціальна система, що дозволяє відтворити значну кількість об'єктів на координато-орієнтованій карті, космічному знімку, аерофотознімку зі зміною масштабу та описом об’єкту, що виводиться в таблицях, графіках, кресленнях, фото та відео.

 Завдяки цьому, можна точно встановити місцеположення об'єкту, його розміри, параметри та характеристики, що дозволяє відмовитись від передпроектних вишукувань, визначити необхідні об'єми робіт при ремонтах дороги та будівництві об'єктів придорожньої інфраструктури.

 

Прес-служба Укравтодору