Державне агентство
автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Укравтодор презентував Національну програму з відновлення мостів на 2020–2025

Укравтодор презентував Національну програму з відновлення мостів на 2020–2025

Сьогодні, 29 травня 2020 року, на Арт-Причалі було презентовано Національну програму відновлення мостів на 2020–2025 рік. У рамках Програми планується відремонтувати та побудувати штучні споруди на дорогах як державного, так і місцевого значення. Йдеться про мости, шляхопроводи над залізницею та шляхопроводи над дорогою. 

 

Стан мостового господарства в Україні 

Всього на дорогах державного та місцевого значення налічується 16 155 штучних споруд. З них на державних дорогах — 5 845, на місцевих — 10 310. З усіх споруд в Україні, лише 35 % досліджені. Дещо краща ситуація з мостами на дорогах державного значення (досліджено 71 %), гірша — з дослідженням споруд на місцевих дорогах (досліджено 15 %). 

З досліджених мостів — 2 % у справному стані, 10,6 % — у обмежено справному, 58 % — працездатні, 27 % — обмежено працездатні і 2,7 % — непрацездатні. Більшість з цих мостів були побудовані до 80-го року. Щороку кількість непрацездатних мостів стрімко зростає. 

 

Структура програми 

Національна програма включає обмежено працездатні та непрацездатні мости, перелік ґрунтується на запитах, які Укравтодору надали ОДА та служби автомобільних доріг у регіонах. 

Програма включає не тільки ремонт та будівництво мостів, але і заходи, які забезпечать сталий розвиток галузі: 

— обстеження мостового господарства та науковий супровід — належне фінансування та експлуатаційне утримання мостів. 

Загальний бюджет програми — 28,7 млрд грн, який розподілений на 5 років. Цей бюджет не включає 73 штучні споруди, які вже втілюються в рамках Великого будівництва та позакласові мости (наприклад, Запорізький міст). 

 

Ситуація на українському ринку 

Не варто забувати про те, що оновлення мостів є проєктом, який максимально спрямований на підтримку національного виробника. 

«​За оцінками наших експертів, 90 % всього процесу мостобудування здатні забезпечити українські підприємства. Однак, за останні 20 років галузь деградувала — нам потрібен час, щоб знову її запустити. Ця програма — перший сигнал для 

мостобудівних компаній, що ми повертаємо цей напрям до пріоритетних. Важливо пам’ятати і про освітній процес, який, наразі, ніяк не контролюється з боку держави» — ​розповідає директор ДП «ДержДорНДІ» ​Артем Безуглий

«​Як тільки ми формалізуємо нашу програму, на дорогах державного значення в цьому році плануємо відновити близько 100 мостів. Це — 73 об’єкти ремонту вже цього року, і ще 32 штучних споруд, які додаємо в рамках Національної програми. Одже, плани амбітні — працюємо далі» — ​зазначив Голова Укравтодору Олександр Кубраков.