УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Укравтодор разом з ЄБРР розпочинає проєкт розвитку інфраструктури для електротранспорту

Укравтодор разом з ЄБРР розпочинає проєкт розвитку інфраструктури для електротранспорту

Спільний проєкт допоможе включити потреби електротранспорту у розвиток мережі доріг України.

29 квітня була проведена зустріч щодо розробки Плану дій Укравтодору з розвитку інфраструктури для електромобілів. План врахує запит бізнесу та користувачів електротранспорту, стратегічні задачі Уряду та Міністерства інфраструктури щодо розвитку електронної мобільності та виконання цілей Зеленого курсу.

До зустрічі долучилися представники Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), Міністерства інфраструктури, Укравтодору, Офісу реформ МІУ та Команди підтримки реформ при Укравтодорі.

Консультантом ЄБРР у цьому проєкті виступає міжнародна компанія Atkins із офісом у Лондоні. До команди проєкту залучені 6 експертів, у тому числі, які спеціалізуються на електронній мобільності, фінансовому та транспортному моделюванні.

«Проєкт допоможе адаптувати дорожню інфраструктуру України до глобальних тенденцій транспортного ринку. Світові автовиробники масово збільшують частку електрокарів, деякі планують до 2030 повністю перейти на електротранспорт, адже його використання відповідає екологічним та енергетичним викликам світу.

У рамках Великого будівництва ми маємо окремі проєкти з розвитку придорожньої інфраструктури, підвищення безпеки руху, нової дорожньої навігації, які будуть інтегровані у проєкт е-мобільності» – коментує Олександр Кубраков, голова Укравтодору.

Проєкт е-мобільності для дорожньої галузі реалізовуватиметься в рамках спільного проєкту Укравтодору та Європейського банку реконструкції та розвитку, угода щодо якого була підписана торік у грудні. Нагадаємо, проєкт включає реконструкцію майже 300 км дороги M-05 Київ — Одеса та будівництво Північного обходу Львова, впровадження чотирьох важливих реформ для дорожньої галузі.

Серед них — реформа системи закупівель, підвищення безпеки руху, розвиток інфраструктури для електротранспорту, та ключова — антикорупційна.