УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Укравтодор та Укрексімбанк уклали договір: забезпечено фінансування Великого дорожнього будівництва на додаткові 19,3 млрд грн. Перший транш – 5,782 млрд грн.

Укравтодор та Укрексімбанк уклали договір: забезпечено фінансування Великого дорожнього будівництва на додаткові 19,3 млрд грн. Перший транш – 5,782 млрд грн.

Залучення коштів Укравтодором від Укрексімбанку під державні гарантії стало можливим завдяки прийняттю законів, які Президент підписав 4 лютого 2020 року. Ці кошти є другим джерелом фінансування амбітного плану Укравтодору. Окрім цього дорожні роботи в 2020 році фінансуються за рахунок Дорожнього фонду (31,5 млрд грн) та за кошти Міжнародних фінансових установ (4,4 млрд грн). Очікується рішення щодо надання частки коштів, які Україна отримала за рішенням Стокгольмського арбітражу, Укравтодору (35 млрд грн). У разі зміни рішення Уряду щодо коштів Нафтогазу, Укравтодор залучить ці фінанси через механізм держгарантій.

Сумарно в 2020 році на ремонтно-будівельні роботи на дорогах державного значення буде спрямовано 90,2 млрд грн. Це дозволить відремонтувати та побудувати більше 4 000 км доріг державного значення.

«Це важливе, та своєчасне рішення. Ми вдячні Уряду, Парламенту, Президенту України, адже лише завдяки командній роботі та націленості на результат Укравтодор отримав історичний шанс залучити кошти під державні гарантії. Це “другий стовп” фінансування Великого дорожнього будівництва, яке ми втілюємо в цьому році. Завдяки залученим 19,3 млрд грн роботи продовжуються без сповільнення темпів» – зазначив Олександр Кубраков, Голова Укравтодору.

 Умови фінансування

АТ «Укрексімбанк» є акціонерним товариством, 100% акцій якого належать державі в особі Кабінету Міністрів. Завдяки тому, що фінансування береться в гривні, це мінімізує валютні ризики. Окремо варто зазначити, що фінансування державним банком повертає кошти в бюджет як майбутній прибуток банку.

«Велике будівництво завжди об’єднує людей. Завдяки своєму багатому досвіду у великих державних програмах «Укрексімбанк» є найкращим партнером у цьому проекті. І це доведено справою – завдяки злагодженим діям урядовців, фінансистів банку та керівництва Укравтодору вже вдалося забезпечити найбільш вигідні умови фінансування будівництва. Відсоткову ставку позики Укравтодору знижено до 10,5% з початкових максимальних 12,5%. Вагома економія у ці непрості часи» – відзначив Голова Правління АТ «Укрексімбанк» Євген Мецгер.

Кредитне навантаження Укравтодору

У минулому році борг Укравтодору становив 13,5% від загального обсягу Дорожнього фонду, а на цей рік він був запланований на рівні 11,2%. В абсолютних числах – у цьому році 7,7 млрд грн, в минулому – 6,7 млрд. За розрахунками Укравтодору це навантаження не зашкодить роботі Агенства. Детально про фінансування дорожньої інфраструктури у світі тут.

«Незважаючи на карантинні заходи в нашій країні, найголовніше – що держава працює і разом з банківською сферою та будівельними компаніями будує кілометри доріг та «зшиває» нашу країну! Як я вже казав, дороги, мости – це пріоритет», – зазначив Володимир Зеленський після підписання угоди та подякував усім її учасникам.