УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Укравтодор та ЄБРР посилюють співпрацю у сфері розвитку дорожньої інфраструктури

Укравтодор та ЄБРР посилюють співпрацю у сфері розвитку дорожньої інфраструктури

2 березня 2021 року в Укравтодорі відбулася робоча зустріч за участі Маттео Патроне, Директора ЄБРР в країнах Східної Європи та Кавказу, Марка Магелецького, заступника Голови ЄБРР в Україні, та керівництва Державного агентства автомобільних доріг України.

Під час зустрічі Голова Укравтодору Олександр Кубраков презентував плани дорожнього агентства на 2021–2024 роки, напрямки реформ у дорожній галузі та закликав ЄБРР до розширення партнерства для співфінансування нових проєктів в Україні.

Зокрема, пріоритетом для Укравтодору на 2021 рік є залучення фінансування із зовнішніх ринків. Для цього агентство наразі опрацьовує механізм створення акціонерного товариства у структурі Укравтодору, яке матиме можливість формувати капітал шляхом випуску інфраструктурних облігацій.

«У 2020 році ми активно працювали над розширенням співпраці з міжнародними партнерами. Вперше за останні 10 років Укравтодор перевиконав визначений на початку року Урядовий план — минулого року сумарна вартість втілених проєктів МФО перевищила 5,5 млрд грн.

Цього року будемо лише нарощувати темпи — і окрім розвитку дорожньої мережі, спільно з ЄБРР плануємо низку системних реформ у галузі: від вдосконалення закупівельного процесу до врахування у проєктах сучасних безпекових та екологічних вимог. У висновку, вже у 2021 році Укравтодор відпрацьовуватиме у власній роботі світові практики управління дорожніми проєктами» — зазначив Голова Укравтодору Олександр Кубраков.

У рамках зустрічі також розпочато перемовини щодо посилення співпраці України та ЄБРР у напрямі втілення нових дорожніх проєктів. Зокрема, Олександр Кубраков звернув увагу на створення можливостей для кредитування обласних державних адміністрацій:

«Для нас важливо, щоб доступ до міжнародних інвестицій отримали ОДА, адже місцеві дороги також потребують масштабного оновлення. Наразі ми обговорюємо з ЄБРР умови щодо низки спільних інфраструктурних проєктів у низці областей».

Маттео Патроне зазначив, що новий проєкт на загальну суму 450 млн євро для ЄБРР є пріоритетним. Він передбачає не лише реконструкцію майже 300 км дороги М-05 Київ — Одеса та будівництво Північної об’їзної Львова, але й проведення системних реформ у дорожній галузі. Зокрема, за ініціативою Укравтодору вперше в Україні буде проведено спільний з ЄБРР пілотний проєкт щодо протидії та запобігання корупції.

Проведення системних реформ у дорожній галузі — конкретна вимога кредитної угоди. Йдеться про неможливість здійснення кредитних траншів без проведення Укравтодором заходів із вдосконалення системи закупівель, запровадження заходів з підвищення безпеки руху та розбудови інфраструктури для електротранспорту. Таким чином партнерство з ЄБРР стане для платників податків гарантією якості та прозорості дорожніх проєктів.