УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Укравтодор залучив до технагляду міжнародні компанії

Укравтодор залучив до технагляду міжнародні компанії

Визначено перші об’єкти Великого будівництва, на яких міжнародні інжинірингові компанії здійснюватимуть незалежний технагляд.

Компанії займатимуться контролем за дотриманням проєктних рішень і вимог дорожніх норм, а також контролем за якістю робіт, виконаних під час будівництва, реконструкції чи ремонтів автомобільних доріг загального користування.

«Залучення міжнародної експертизи гарантуватиме  для нас незалежну та якісну оцінку дорожніх робіт. Наразі ми вже співпрацюємо з компаніями з Австрії та Франції, але їх з кожним днем ставатиме більше. У такий спосіб ми зменшуємо роль корупційного чинника та диверсифікуємо ризики. Я сподіваюсь, що українські компанії включатимуться в конкуренцію і таким чином ми розвиватимемо ринок дорожніх консультаційних послуг в нашій країні» — зазначив Голова Укравтодору Олександр Кубраков.

Серед перших проєктів:

- капітальний ремонт мосту через р. Айдар на Т–13–06 Сєвєродонецьк — Новоайдар, Луганська область (ТОВ «Ежіс Україна», Франція);

- капітальний ремонт шляхопроводу через залізницю на Н–21 Старобільськ — Луганськ — Хрустальний — Макіївка — Донецьк, Луганська область (ТОВ «Ежіс Україна», Франція);

- капітальний ремонт автомобільної дороги державного значення М–12 Стрий —  Тернопіль — Кропивницький — Знам’янка, Хмельницька область (ТОВ «АЙСІ КОНСУЛЕНТЕН», Австрія).

Незалежний нагляд за будівництвом, який виконує інжинірингова компанія – звична та обов’язкова практика на об’єктах, що фінансуються за кошти міжнародних фінансових установ (в Україні найбільше присутні проєкти Світового банку, ЄІБ та ЄБРР). 

Відтепер цей успішний досвід буде використано на всіх ключових об’єктах Великого будівництва. Також наразі йде активна робота з підготовки до проведення торгів з технагляду за ключовими об’єктами будівництва цього року. Зокрема, йдеться про автомобільну дорогу Н-31 Дніпро-Решетилівка, автотранспортну магістраль через річку Дніпро в місті Запоріжжі та інші об’єкти.