УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Укравтодор запрошує до розробки нових проєктів для зупинок та супутньої інфраструктури

Укравтодор запрошує до розробки нових проєктів для зупинок та супутньої інфраструктури

Якими ви хотіли б бачити зупинки громадського транспорту на дорогах державного значення?

У 2020 році Укравтодор розпочав масштабну роботу з оновлення мережі доріг. Окрім цього, зроблені перші кроки до підвищення безпеки руху, впровадження нової дорожньої навігації, системного розвитку придорожньої інфраструктури.

У рамках цих заходів плануємо запровадити нові типові проєкти для автобусних зупинок та супутньої інфраструктури на автомобільних дорогах загального користування державного значення різної категорійності.

Що ми очікуємо отримати у пропозиціях:

візуалізацію зон очікування (автобусна зупинка, туалет, освітлення, огородження, тротуари тощо)

відповідність запропонованих проєктних рішень нормативним документам

схематичне розташування таких об’єктів, короткий опис запропонованих проєктних рішень з їх перевагами над типовими проєктними рішеннями.

орієнтовна вартість матеріалів, виконання робіт, приклади використання проєктних рішень в інших країнах тощо.

На підставі цієї інформації, Укравтодор підготує технічне завдання та оголосить конкурс на розробку оптимальних проєктних та дизайнерських рішень для їх подальшого застосування на автомобільних дорогах загального користування державного значення.

Як це працює зараз?

При проєктуванні автобусних зупинок та супутньої інфраструктури на автомобільних дорогах загального користування державного значення наразі застосовуються розрахунки найпростіших конструкцій автобусних зупинок (автопавільйони зі збірного залізобетону на 10 осіб – серія 503.05-11-85 та аналогічні, автопавільйони з металопрофілю, металопрофілю та скла, зі скла) та туалетів.

Такі конструкції є найбільш популярними, швидкі у виготовленні та монтажі, мають помірну ціну, легкі у встановленні та обслуговуванні, мають «антивандальні властивості» і є загальноприйнятими до використання.

Цей підхід має свої переваги, однак дизайн і функціонал є застарілим, відсутній уніфікований підхід до проєктів, який би враховував потреби та особливості кожної локації.

Інформацію просимо надати до 22.12.2020 на електронну адресу drmd@ukravtodor.gov.ua. Контактна особа – Микола Афанасьєв (044) 287-75-59).