УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Уряд схвалив можливість використання відходів виробництва у дорожньому будівництві – шлаки будуть використовуватися для спорудження насипів та замінять собою щебінь

Уряд схвалив можливість використання відходів виробництва у дорожньому будівництві – шлаки будуть використовуватися для спорудження насипів та замінять собою щебінь

Сьогодні на засіданні Уряду прийнято рішення щодо стимулювання використання відходів виробництва як вторинної сировини (у тому числі шлаків) в дорожньому будівництві.

Простий, але реально революційний крок, який вирішить одразу дві проблеми.

Зменшить вартість будівництва доріг. Питання про те, куди подіти шлаки – головний біль для багатьох українських підприємств. Тому вони радо готові ділитися ними абсолютно безкоштовно. Витрати – лише на логістику, і то не завжди.

Полегшить «дихати» навколишньому середовищу. Обсяги таких відходів – металургійних, вугільних, золошлаків – в Україні складають сотні мільйонів тон. І рік до року менше їх точно не стає. Використання шлаків у будівництві доріг – дієвий спосіб утилізації, що зменшить навантаження на навколишнє середовище.

Чинні норми та нормативні документи не містять перешкод для застосування таких матеріалів у дорожньому будівництві. А замовники робіт будуть зобов’язані у тендерній та проектній документації встановлювати умови для застосування шлаків.

У першу чергу нові "будівельні матеріали" будуть використовуватись у тих регіонах, де розміщені виробництва, які продукують цей тип відходів, - наприклад, Запорізька, Дніпропетровська та Донецька області.

Ноу-хау почнуть використовувати вже наступного року – разом зі стартом нового сезону дорожніх робіт.