УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Відбір підрядника для будівництва Північно-східного обходу Тернополя відбувається за відкритою міжнародною процедурою

Відбір підрядника для будівництва Північно-східного обходу Тернополя відбувається за відкритою міжнародною процедурою

Сьогодні о 14.15 відбудеться розкриття тендерних пропозицій на реалізацію контракту з Будівництва північно-східної ділянки обходу м. Тернопіль (Лот 1) та транспортної розв'язки на км 315+629 а/д М-19 (Лот 2), Тернопільська область в рамках спільного з Європейським інвестиційним банком проєкту «Транспортний зв'язок в Україні - Фаза I». Закупівля проводиться шляхом міжнародних конкурентних торгів згідно з правилами ЄІБ. Трансляція буде доступна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=IYQPfpBngz8

У рамках контракту заплановане будівництво:

Північно-східної ділянки обходу м. Тернопіль — автошлях І категорії з 4 смугами руху. Він з’єднає населені пункти Шляхтинці та Смиківці й дві міжнародні траси М-19 Доманове — Ковель — Чернівці — Тереблече та М-30 Стрий — Ізварине.

Транспортної розв’язки в Тернопільській області на М-19 (км 315+629). Для забезпечення безпеки та умов транспортного руху постає необхідність будівництва транспортної розв’язки в різних рівнях на перетині дороги М-19 з північно-східною ділянкою обходу м. Тернополя.

Довжина майбутньої дороги (включно з відрізком у складі транспортної розв’язки) становитиме 8,4 км.

«Європейський інвестиційний банк допомагає модернізувати дорожню інфраструктуру України, інвестуючи у будівництво та модернізацію доріг у Тернопільській, Львівській та Рівненській областях. Цей проєкт покликаний ліквідувати вузькі місця в міжнародних коридорах.

У випадку Північно-східного обходу Тернополя йдеться про з’єднання міжнародних маршрутів Е50 і Е85, котрі тут збігаються з дорогами М-30 Стрий — Ізварине й М-19 Доманове — Ковель — Чернівці — Тереблече. 8,4 км дороги першої технічної категорії забезпечить швидкий та комфортний зв’язок між двома трансєвропейськими коридорами. Своєю чергою місто Тернопіль звільняється від транзитного транспорту.

Також у планах співпраці з ЄІБ — розгортання сучасних Інтелектуальних транспортних систем для управління та контролю за транспортом», — зазначив перший заступник Голови Укравтодору Андрій Івко.

19 вересня 2018 року Європейський інвестиційний банк схвалив виділення кредитної лінії в 50 млн євро, щоб допомогти Укрзалізниці і Укравтодору ліквідувати вузькі місця в європейських транспортних мережах. Згідно з документом, мова йде про проєкти малої транспортної інфраструктури обсягом 20 млн євро.