УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Відбулося обговорення доцільності внесення змін до Методології особливостей здійснення закупівель у сфері дорожнього господарства

Відбулося обговорення доцільності внесення змін до Методології особливостей здійснення закупівель у сфері дорожнього господарства

Як відомо, завдячуючи команді Укравтодору в минулому році були затверджені Методичні рекомендації щодо методології особливостей здійснення закупівель у сфері дорожнього господарства. Вони встановили єдині «правила гри» на дорожньому ринку.

Для якісної реалізації змін до Методології залучаємо до обговорення можливих пропозицій усіх учасників тендерних процесів: представників Служб автомобільних доріг в областях, підрядних організацій, проєктантів, профільних асоціацій, громадськості та інших експертів.

За час застосування рекомендацій була напрацьована практика та виявлені проблемні питання, які можуть бути вирішені шляхом внесення змін.

Сьогодні на публічному обговоренні були озвучені наступні пропозиції:

  •  розширити наявність нецінових критеріїв та надати практичні рекомендації щодо їх застосування;
  •  сформувати порядок узгодження договірної ціни;
  •  передбачати вимоги за процедурою “Проєктуй та будуй”;
  •  сформувати вимоги до учасників-об’єднань підприємств;
  •  вдосконалити вимоги щодо форм документального підтвердження наявності персоналу та техніки;
  • розширити дію Методології зокрема, на автомобільні дороги місцевого значення;
  •  передбачити вимогу щодо якості матеріалів, які будуть використовуватись під час виконання робіт.

Артем Безуглий, директор ДП «ДерждорНДІ», один із розробників Методології зазначив: «В Методології важливо передбачити кваліфікаційні вимоги до супровідних робіт та послуг (проєктування, технічний нагляд, науково-технічний супровід та інші інжинірингові послуги)».